24 листопада в конферец залі готелю «Тернопіль» відбулася прес-конференція місцевого архієпископа УПЦ КП Нестора і презентація документального фільму «Святитель і патріот» – пам’яті митрополита Іоана (Боднарчука)», у якій взяло участь духовенство єпархії, автори фільму, представники влади, журналісти та гості м. Тернополя, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

На замовлення Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату була створена документальна стрічка присвячена пам’яті митрополита Іоана (Боднарчука), відомого церковного діяча України.

Архієпископ Нестор звернувся до усіх присутніх: «Цього року ми відзначаємо 85 років з дня народження митрополита Іоана, а також 20-річчя з дня його смерті. Тернопільська єпархія присвятила 2014 рік його пам’яті та організувала ряд заходів для громадян міста, щоб познайомити їх із життєвим та духовним шляхом владики Іоана (Боднарчука), який зробив дуже багато для утворення незалежної Української Православної Церкви.

Нагадаємо, що 23 жовтня 1977 року у Володимирському кафедральному соборі м. Києва він був висвячений в єпископа Житомирського і Овруцького. У жовтні 1989 року єпископ Іоан (Боднарчук) виходить з підпорядкування Російської Церкви. 22 жовтня 1989 року приєднується до УАПЦ і стає її першоієрархом. Під час першої архіпастирської служби Божої у новому статусі він закликав «нарешті, усвідомити те, що пора вже самому стати господарем у своєму домі, без вказівок і керівництва зі сторони, а направду вільними, направду самостійними».

Владика висвятив перших єпископів нової УАПЦ, а з часом став митрополитом УПЦ КП.

Теги: