Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, що зареєстрована як УАПЦ(оновлена), сповістила, що 1 грудня 2014 р. на 86-му році життя після важкої хвороби помер один із ініціаторів і лідерів відродження Української Автокефальної Православної Церкви, довголітній редактор газети «Наша віра», парафіянин Різдво-Богородичного храму м. Києва Євген Сверстюк, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Uapc.org.ua.

"Вихований у побожній волинській родині, Євген Сверстюк все життя лишався взірцем гідного наслідування Христа, -- йдеться у некролозі. -- Він не дав себе зламати репресивній совєтській системі, попри систематичні переслідування, арешт і заслання. Його публіцистичні твори стали взірцем об’єктивного виявлення в українській культурі християнського стрижня, розкриття його креативної сили. До останньої миті життя спочилий зберігав внутрішній спокій, глибокий аналітичний розум, щиру віру в Бога і мудрість Божого Провидіння. Він завжди займав активну суспільну позицію, не пов’язуючи себе з жодною політичною партією. Найвищою відзнакою, яку присвоїла йому громадська думка, було визнання Євгена Сверстюка «совістю української нації»".

Нагадаємо, що Євген Сверстюк був одним із засновників ініціативної групи "Першого грудня".

У четвер, 4 грудня, з 11.00 до 13.00 у Будинку вчителя (Київ, вул. Володимирська, 57) відбудеться прощання з Євгеном Сверстюком. У храмі Різдва Богородиці УАПЦ (Київ, район Совки, вул. Каменярів, 13-15) 3 і 4 лютого служитимуть парастас і чин похорону. Похоронять Євгена Сверстюка на Байковому кладовищі.

Теги: