У засобах масової інформації опубліковані фотографії єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила, ієрарха УПЦ КП, з яких видно, що під час перебування в зоні АТО він, будучи зодягнутим в одяг священнослужителя та епітрахіль, тримає в руках зброю (автомат і артилерійський снаряд). За тікі дії Синод УПЦ заборонив єпископа у священнослужінні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Згідно опублікованих у ЗМІ пояснень єпископа Кирила він нібито «став воїном Христа» і начебто «особисто “послав” нелюдам Путіна декілька боєкомплектів, як кару за окупацію української землі».

Оскільки такі дії єпископа Кирила є грубим порушенням канонічних правил, що забороняють священнослужителям брати до рук смертоносну зброю (а у випадку вчинення священнослужителем навіть ненавмисного вбивства він підлягає забороні у священнослужінні або позбавленню сану), а також "дискредитують Церкву, сіють спокусу і можуть бути використані ворогами Київського Патріархату та України з провокаційною метою", 26 грудня Священний Синод, зважаючи на невідкладність справи і провівши засідання у режимі голосової конференції, ухвалив рішення – заборонити єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила у священнослужінні до повного покаяння.

Тимчасове керівництво Закарпатською єпархією доручене митрополиту Івано-Франківському і Галицькому Іоасафу.

Синод наголосив на тому, що священнослужителі, тобто єпископи, священики та диякони, можуть перебувати серед військових винятково у якості військових священиків (капеланів) для надання духовної та благодійної матеріальної допомоги. Безпосередня участь у бойових діях та використання смертоносної зброї священнослужителям забороняються.

Теги: