Як повідомляє UA-Reporter.com, вчора, 16 грудня, в обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді урочисто відкрили площу імені єпископа Андрія Бачинського. Так тепер називається територія перед Ужгородським греко-католицьким кафедральним собором та резиденцією владики Мукачівської греко-католицької єпархії.

altУ такий спосіб, за словами глави греко-католиків Закарпаття владики Мілана, місто віддало належну шану цьому визначному греко-католицькому церковному діячеві, публіцистові, просвітителеві. Саме він 1775 року переносить до Ужгорода єпархіальний осідок, робить собор кафедральним.

На відкритті площі було сказано і про те, що незабаром тут, у єпископському скверику, буде встановлено пам’ятник єпископу Бачинському.

Після цієї події у приміщенні каплиці Трьох святителів в Ужгородському замку відбулися Архієрейська Служба Божа та панахида (адже саме сюди, до замку, у 1778 році єпископ Андрей Бачинський переносить семінарію, котра була реформована ним з дворічної духовної школи, що діяла в Мукачеві).

Ввечері в стінах Ужгородського замку , де тепер знаходиться обласний краєзнавчий музей, відкрилася виставка, присвячена єпископу Бачинському.

17 грудня, у рамках відзначення 200-річчя з дня смерті владики Андрея Бачинського, відбудеться наукова конференція.

Теги: Ужгород, урочисте відкриття, площа імені єпископа Андрія Бачинського, владика Мілан