Українські науковці та теологи проведуть круглий стіл «Реформація і православ’я»Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації спільно з Центром дослідження релігій НПУ ім. М.П. Драгоманова запрошують до участі в засіданні круглого солу на тему «Реформація і православ’я», що відбудеться 26 листопада 2015 року. Під час проведення заходу очикуються доповіді Юрія Чорноморця, Сергія Бортніка, Дональда Ферберна, Михайла Черенкова та інших фахівців у даній тематиці, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сsr.npu.edu.ua.

Мета столу – стимулювати науково-богословську та релігієзнавчу рефлексії у сферах взаємодії протестантської Реформації та православ'я. До участі запрошуються науковці, богослови, релігієзнавці, студенти та представники духовенства.


Проблемні поля:

    Історичні та богословські моделі європейської Реформації в православному контексті;
    Точки дотику протестантської та православної теологічних традицій;
    Взаємовплив східноєвропейських протестантських рухів та православ'я: питання ідентичності, віросповідної сутності тощо;
    Міжконфесійні стосунки на вітчизняних теренах: православно-протестантський аспект.

Формат роботи передбачає коротку вступну промову модератора, дві або чотири доповіді за зазначеною тематикою (до 20-ти хв.), дискусію учасників та підведення підсумків. Також учасники заходу можуть виголошувати репліку – коротке висловлювання, відповідь або зауваження (до 3 хв.) доповідачеві.


Доповідачі:

    Юрій Павлович Чорноморець - доктор філософських наук, професор кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова. Тема: «Точки зустрічі православної і протестантської теологій: Григорій Палама та Мартін Лютер, Девід Харт та Мирослав Вольф»
    Бортник Сергій Михайлович – доктор богослов'я (Гейдельбергський університет), доцент кафедри богослов'я Київської духовної академії і семінарії. Тема: «Тема предания в межконфессиональном диалоге».
    Дональд Ферберн (Donald Fairbairn) - доктор богослов'я (Кембріджський університет), професор раннього християнства Семінарії Гордон-Конвел. Тема: «Погляд Кирила Олександрійського на праведність: точка дотику для православних і євангельських протестантів»
    Черенков Михайло Миколайович – доктор філософських наук, професор Українського католицького університету. Тема: «Реформація як спільне майбутнє для православних і протестантів».

Форму учасника можна заповнити до 15 листопада 2015 року за посиланням: https://bit.ly/ReformationOrthodoxy2015. Попередня реєстрація є обов'язковою. Реєстраційний внесок (50 грн.) сплачується перед початком заходу.


Початок роботи – 10.00, реєстрація – з 9.00.


Робочі мови круглого столу: українська, російська, англійська.

Більше інформації про підготовку заходу можна отримати на сайті: https://reformation500.e-aaa.info, або написавши на електронну скриньку організаційного комітету: mokienko@e-aaa.info.

Фото Facebook

Теги: