Представники ОБСЄ провели зустріч з конфліктуючими єпархіями на Рівненщині5 і 6 жовтня у Рівному відбулися зустрічі архієреїв УПЦ (МП) і УПЦ КП з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Єпископи висловили свій погляд на проблемні питання, що виникають між церковними громадами, повідомляє "Релігія в Україні".

5 жовтня у Рівненському єпархіальному управлінні УПЦ (МП) відбулася зустріч митрополита Варфоломія та духовенства єпархії з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

"У ході зустрічі обговорювалися питання дотримання прав людини в Рівненській області в контексті подій захоплень храмів Української Православної Церкви. Спостерігачеві місії Мауріціо Монтіпо були передані матеріали і відеосвідчення порушень прав громад УПЦ у Тернопільській та Рівненській областях. Було звернуто увагу спостерігачів на триваючі неправомірні вимоги з боку представників Київського патріархату передавати в почергове використання храми, які вже знаходяться у володінні громад УПЦ. На жаль, такі «пропозиції» КП все частіше підтримуються деякими представниками органів державної влади, особливо в зв’язку з наближенням виборів. Сторони висловили переконання, що продовження конфліктів на релігійному ґрунті в Україні може призвести до серйозної дестабілізації ситуації в регіоні, у зв’язку з чим було запропоновано звернутися до органів влади регіону з настійним проханням організувати міжконфесійний діалог, спрямований на припинення захоплень храмів УПЦ", -- ідеться на сайті Київської митрополії УПЦ.

Наступного дня, 6 жовтня 2015 року, в Рівному відбулася зустріч голови Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, ієрарха УПЦ КП, з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні.

Відповідаючи на питання про релігійну ситуацію в Україні, владика Іларіон розповів про порушення прав віруючих на окупованих Росією територіях сходу України та у Криму.

"Також архіпастир докладно зупинився на питанні переходу громад з Московського Патріархату до Київського. Владика підкреслив, що однією з головних причин переходу парафій є проросійська, а подекуди сепаратистська позиція священиків УПЦ МП, а також те, що Московський Патріархат в Україні до цих пір не визнає російську агресію на Донбасі, називаючи її громадянською війною", -- говориться на сайті УПЦ КП.

Теги: