З метою відродження традицій української духовної музики, підвищення рівня виконавської майстерності хорових колективів, вокальних ансамблів, окремих виконавців вищих мистецьких навчальних закладів І-IV рівнів акредитації та шкіл естетичного виховання 16-17 жовтня 2015 року у місті Полтаві відбувся III відкритий регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла». Наступного дня парафія Покрови Богородиці УАПЦ м. Львова вдруге організувала фестиваль лемківської і духовної пісні "Кермеш на Покрову", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Львівської єпархії УАПЦ.
У Полтаві кількісний і якісний склад фестивалю представляли 17 колективів та солістів, 202 учасника. Окрасою фестивалю став спів Львівського муніципального хору "Гомін" та Народної академічної хорової капели Національного технічного університету України «КПІ».

Організаторами заходу були Управління культури Полтавської ОДА, Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Обласний методичний кабінет, Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського та Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ.

А 18 жовтня парафія Покрови Богородиці УАПЦ м. Львова, що на вулиці Щирецькій, вдруге організувала фестиваль лемківської і духовної пісні "Кермеш на Покрову". Традиційно захід розпочався із молитви за жертвами радянської репатріації, депортації та акції "Вісла".

Проповідь виголосив онук депортованих лемків о. Михайло Кравчик, священик із с. Мальчиць Яворівського району, який згадав про страх депортації дідуся і бабусу та заготовлені на піддаші засушені харчі, які зберігалися у хаті до останніїх їх днів.

Священик наголосив про тяжку долю українців Закерзоння, які зазнавали поневірянь і в Польщі на Півночі, і в Україні, де вони були також чужими.

На фестиваль пибули православні хори із м. Львова "Ставрос" Братства св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ, два парафіяльні, церкви свв. апп. Петра і Павла, "Родина" храму Преображення ГНІХ УГКЦ. Із м. Пустомит приїхав колектив "Радоцина".

Найголовнішими гостями були "Лем ми" гуртка Об'єднання українців у Польщі із с. Команчі під орудою п. Володимира Копилця та п. Маріани Ярої, які подарували автентичний лемківський спів

Фестиваль також був присвячений і 200-річчю від дня народження о. Михайла Вербицького. Поряд із лемківською піснею звучали і його твори.

Теги: