Український гуманітарний інститут належить до світової асоціації адвентистських навчальних закладів. Це допомагає налагоджувати взаємини між вишами з інших країн: обмінюватись студентами, спільно проводити різноманітні акції. Одним із вузів-партнерів УГІ є Заокський християнський гуманітарно-економічний інститут у Росії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Адвентистів сьомого дня.
Людмила Штанько, ректор Українського гуманітарного інституту, розповідає: «Один із напрямків, який ми планували — це співпраця між студентством у напрямі різноманітних соціальних проектів, а також між студентськими радами й духовна співпраця».

Навесні студентська рада Українського гуманітарного інституту відвідала Заокський. Тепер же студенти з Росії завітали до Бучі — містечка під Києвом, де знаходиться гуманітарний інститут. Студенти обох країн налаштовані позитивно, моляться про мир між своїми державами. Гості задоволені поїздкою та запрошують українських студентів до себе.

Владислав Фартушний, керівник медіавідділу студентської асоціації Заокського християнського гуманітарно-економічного інституту, коментує: «Я рад, счастлив. Увидел то, что видел на фотографиях. Побывал в Киеве — давняя мечта. Впечатлений море. Как приняли: очень тепло, радушно, хлебосольно. Только позитивные эмоции на долгие времена».

Гості з Росії проводили в інституті ранкові й вечірні зустрічі, де роздумували над біблійними істинами.

Раніше співпраця між вузами була менш відчутна для студентів: партнери спільно проводили наукові конференції, більше чотирьох років обмінювались публікаціями. Та про все це знали здебільшого автори наукових матеріалів. Тепер студенти зможуть півроку навчатись у вузі-партнері. Для цього уже розробляють спеціальну систему, синхронізують навчальні плани зі спільних напрямів підготовки.

Теги: