У селі Нестерівці Дунаєвецького району на Хмельниччині місцевого священика отця Петра Бабія позбавили приходу у церкві Святого Миколая УПЦ (МП). Парафіяни упевнені, виною цьому стали численні анонімки до митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького, через які й було прийнято рішення про відсторонення, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Оdtrk.km.ua.

Громада Нестерівець та навколишніх сіл стала на захист свого духовного наставника – отця Петра. Парафіяни переконують: настоятель місцевої православної церкви ніколи не відмовляє у допомозі: завжди вислухає та висповідає. А анонімні скарги на нього, написані недоброзичливцями, не мають під собою ніякого підґрунтя.

Особливої поваги отець Петро заслужив за розвиток культури в Нестерівцях та свою опіку молоді, кажуть парафіяни.

Вони вже кілька разів зверталися до митрополита Кам’янець-Подільського та Городоцького Феодора (Гаюна). Однак той наголосив, що свого рішення не змінить. На сході села вирішили зібрати підписи на підтримку отця Петра.

Жителі села Нестерівці сподіваються, що церковні владики все ж дослухаються до думки громади. І переконують, за свого священика вони стоятимуть горою.


Водночас на сайті УПЦ (МП) 30 червня з’явилось повідомлення, що протоієрею Петру Бабію "протягом декількох років неодноразово робилися догани за пияцтво і аморальну поведінку" і що він "певний час він навіть проходив лікування від алкогольної залежності".

Правлячим архієреєм він був заборонений у священнослужінні до покаяння і повного виправлення. "Однак, замість покаяння горе-клірик у пошуках кращої долі вирішив податися до розкольників", — пояснює сайт.

Теги: