Один мільйон 875 тисяч гривень виділено з обласного бюджету на збереження дерев’яних церков Львівщини. Про це повідомив начальник відділу охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації Василь Івановський. З цих коштів 875 тис. грн було використано на виготовлення проектно-кошторисної документації та на проведення реставраційних робіт у дерев’яних церквах.

А один мільйон гривень, відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради, депутати виділили на проведення протипожежних заходів у цих дерев’яних пам’ятках архітектури. 700 тис. грн – на обробку церков спеціальною протипожежною речовиною, ще 150 тис. грн – на придбання вогнегасників. А 150 тис. грн було виділено на встановлення сигналізації у чотирьох церквах, які Львівщина пропонує для включення до Списку місць світової спадщини ЮНЕСКО. Це одна із умов ЮНЕСКО – наявність сигналізації в об’єкта, які вноситимуть до його Списку.

Як розповів Василь Івановський, цього року планується продовжити роботи з інвентаризації та паспортизації церков, адже нещодавно були виявлені такі об’єкти, які не внесені до Державного реєстру пам’яток. Будуть виділятися кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для спільного фінансування із релігійними громадами.

Теги: дерев’яні церкви, Львівщина, Василь Івановський, ЮНЕСКО