На комунальні потреби єпархії, що переступила вже 210-річний рубіж своєї історії, тракторобудівники презентували новенький малогабаритний тракторець типу ХТЗ-2511.

Неординарна подія, судячи з усього, відчутно зворушила й адміністрацію самого заводу, і представників харківського духовенства. Отож на церемонію благочинної передачі «сталевого коника» безпосередньо на підприємство особисто нагодилися вікарій Харківської єпархії архієпископ Ізюмський Онуфрій та інші поважні священнослужителі.

– Нову техніку, якій ми безмежно раді, – повідав секретар Харківського єпархіального управління, настоятель храму Святого великомученика Олександра протоієрей Михаїл (Кіт), – наразі вже доставлено до Свято-Покровського монастиря. Подарований тракторець, оснащений спеціальною лопатою-відвалом та очисними щітками, поповнить наш невеличкий монастирський технопарк.

І роботи цій прудконогій машині в єпархіальних комунальних клопотах, певно, стачить. Досить зважити хоча б на досить-таки немаленьку територію найстарішого в Харкові Свято-Покровського монастиря, що разом із переданим торік за рішенням міської влади у відання єпархії прилеглим до святої обителі колишнім Терасним, а відтепер уже офіційно перейменованим на Покровський і докорінно реконструйованим сквером по вулиці Університетській наразі сягає близько 4 гектарів.

Зрозуміло, що в перебіг перебування на ХТЗ владика Онуфрій від імені митрополита Харківського і Богодухівського Никодима, свого імені й усієї православної громади Слобожанщини щиро подякував генеральному директору підприємства Сергію Серебрякову та всьому колективу тракторобудівників за благодійний дарунок. Принагідно й благословив колектив легендарного харківського підприємства, якому останнім часом судилося переживати вельми скрутний для себе період, на Божу поміч у подальших виробничих діяннях, стабільну працю й зростання обсягів виробництва. Як своєрідний оберіг архієпископ Онуфрій підніс у дарунок заводчанам вишукану ікону Богородиці.

Перший серйозний іспит практичною роботою подарована новенька малогабаритна машина під орудою своїх теперішніх власників має слушну нагоду пройти, прилучившись до робіт у рамках двомісячника благоустрою міста «Зелена весна-2010», що стартує в Харкові вже з наступного понеділка.

Теги: комунальні потреби, малогабаритний тракторець, ХТЗ-2511, архієпископ Онуфрій, митрополит Никодим, Михаїл Кіт, Сергій Серебряков