Минулої п’ятниці «новоспечений» міністр культури і туризму Микола Кулиняк приймав вітання з призначенням у приймальні. Двері його нового кабінету було зачинено — новий очільник Мінкульту категорично відмовився переступити поріг, доки приміщення не освятять.

Намісник лаври порівняв кабінет міністра з моргом

Як повідомляють журналісти СТБ, очищали кабінет міністра від нечисті панотці Києво-Печерської лаври: роздали присутнім свічки, намалювали хрести на стінах та обкропили все свяченою водою. «Заходити в деякі кабінети буває важко. Люди приходили сюди й працювали просто не за спеціальністю, не за фахом, — зі знанням справи оцінив атмосферу намісник КиєвоПечерської лаври владика Павло. — Вони відбували той чи інший період. Судячи з цього кабінету, то тільки може бути в моргу так...».

Як з’ясувалося, приміщення в міністерстві освячують уперше. Одні кажуть — новопризначений міністр хоче таким чином «очистити» робоче місце від попередника. Хтось каже — це звичайний обряд. Найцікавішу версію «УМ» розповіли в одному з міністерств: згідно з нею, раніше в будинку Мінкульту на вулиці Івана Франка, 19... діяло гестапо. Втім історичних підтверджень цьому «УМ» не знайшла. «Якось мені довелось працювати в цьому будинку, але про такі страшні сторінки з його історії я не чув», — зізнався в коментарі «УМ» києвознавець Максим Стріха.

«Будемо надіятися, що після візиту владики всі привиди і вся нечисть пропаде, і ми будемо робити тільки добрі справи для культури», — сказав журналістам після обряду освячення богобоязкий міністр Кулиняк. А «екзорцисти», які виганяли чи то нечистого, чи то «дух попереднього міністра Василя Вовкуна», порадили високопосадовцю для кращого «ефекту» влаштувати ремонт. «Тут буде янгол хранитель літати, але щоб він не зайшов у таку темноту, треба тут ремонт трошки зробити», — дає настанови владика Павло.

«Є різниця між обрядом освячення приміщення та читанням молитов при вигнанні злих духів. Що саме робили отці в міністерстві — мені не зрозуміло. Втім я не думаю, що попередники пана Кулиняка займалися в міністерстві чорною магією, — зазначив у коментарі «УМ» прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату архімандрит Євстратій (Зоря). — У будь-якому випадку освячення приміщення чи інший церковний обряд так не афішується, з цього не робиться публічної справи».

«УМ» обдзвонила ще кілька міністерств, намагаючись з’ясувати, чи ще хтось із очільників відомств чи їхніх попередників звертався по допомогу до отців. Утім, схоже, саме в Міністерстві культури й туризму вперше започаткували практику виганяти «нечисту».

Теги: