Найстаріший храм Львова – Церква Івана Хрестителя, що на вул. Ужгородській, 1 - отримав у подарунок до Великодня три нові дзвони.

Найдавніший храм Львова здобув "друге дихання"

Про це 30 березня у коментарі ZAXID.NET повідомив о. Зіновій Хоркавий.

"У неділю владика Ігор Возняк освятив дзвони. На урочистостях був присутні мер міста Андрій Садовий. Сьогодні дзвони встановлюємо", – розповів о. Зіновій Хоркавий.

Дзвони, з його слів, - це подарунок львівських підприємців.

"У 1939 році дзвони пропали з церкви. Невідомо, чи німці забрали, чи радянські війська. Так 70 років дзвіниця стояла сумно. Нові дзвони замовлено у Польщі на ливарні Кавінських. Іменні, з підписами спеціально для Храму Івана Хрестителя. Веселі, мажорні дзвони: фа, ля, до. На Великдень цього року вони вперше задзвонять. У неділю запрошуємо усіх на богослужіння о 10.00", – наголосив о. Зіновій Хоркавий.

ДовiдкаКостел Івана Хрестителя – один з найдревніших храмів Львова, розташований на площі Старий Ринок. Храм споруджено 1260 року (за іншими джерелами 1270 р.) князем Левом для дружини – Констанції – доньки угорського короля Бели IV. Костел для себе будували домінікани, яких до Львова запросила Констанція, на місці колишньої дерев'яної церкві монахів-василіян, але вже з XVI сторіччя це вірменська церква. Храм неодноразово перебудовувано. У 1800 році храм горів.

У 1886 році церкву радикально перебудував архітектор Юліан Захаревич за участю архітектора Т. Мюніха. При цьому споруда повністю втратила будь-які риси старовини і стала виглядати псевдороманською каплицею XIX сторіччя.

Ще в середині 1920-х років від старого костелу в храмі залишався надзвичайної роботи величезний бароковий вівтар (1526 року) зі зображенням Христа. Даних про його знаходження на сьогодні немає.

У 1993 році в будівлі та на її подвір'ї організовано Музей найдавніших пам’яток Львова.

Теги: