У минулі вихідні, 3 та 4 квітня, в усіх регіонах України в понад 16,3 тис. церковних спорудах відбулися святкові пасхальні богослужіння з нагоди християнського свята Великодня, в яких за даними МВС України узяли участь понад 10,9 млн осіб.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, особливістю цього року стало те, що християни різних конфесій – православні, католики та протестанти, по всьому світу в один день відзначали спільне для всіх християн свято Воскресіння Ісуса Христа – Великдень.

Найчисленніші богослужіння пройшли у Львівській (понад 1,6 млн осіб), Дніпропетровській (понад 987 тис. осіб), Закарпатській (понад 790 тис. осіб), Тернопільській (700 тис. осіб) областях, – інформує МВС України.

При цьому у 183 культових спорудах, що перебувають у почерговому користуванні різних Церков, богослужіння проведено по складених графіках.

Охорону громадського порядку й безпеки громадян під час проведення зазначених заходів на території держави в цілому забезпечували понад 31,8 тис. працівників міліції та понад 1,4 тис. військовослужбовців внутрішніх військ МВС України. Порушень громадського порядку та інших протиправних дій у місцях проведення заходів не зафіксовано.

Для порівняння, за даними прес-служби МВС РФ, цими днями у Російській Федерації у святкових Великодніх заходах взяли участь близько 8 млн осіб. У більш ніж 20,7 тис. храмах, церквах і монастирях пройшли урочисті літургії та хресні ходи.

Теги: