Антоніна Радіонова працювала діловодом у службі радіаційного, хімічного, біологічного захисту служби екологічної безпеки Головного управління Національної гвардії України.

Її син проживав у Росії, а дочка в окупованому Криму. На початку серпня 2016 року жінка тимчасово перебувала в місті Красногорськ Російської Федерації, де була була завербована співробітником 316 розвідувального центру ГРУ ГШ ЗС РФ. Вона зобов’язалась збирати і передавати інформацію військового характеру, у тому числі, таку, що становить державну таємницю.

ГРУшник учив жінку конспірації при збору і передачі інформації. У січні 2017 вони ще раз зустрілися в Москві, поблизу Покровського монастиря і ГРУшник провів з нею навчання з архівування зібраної інформації та надання паролів на архіви за допомогою книги «Молитвослов с канонами на каждый день седмицы и всякое прошение души».

Збираючи інформацію, жінка також копіювала дані з ноутбука свого начальника у главку Нацгвардії України.

У судовому засіданні Антоніна Радіонова визнала вину повністю і просила затвердити угоду про визнання винуватості і призначити покарання, узгоджене з прокурором ГПУ Олесею Скрипник.

Суд врахував, що за місцем проживання та роботи Радіонова характеризується позитивно, має незадовільний стан здоров’я, на утриманні має матір похилого віку.

Суд визнав її винною у державній зраді за попередньою змовою групи осіб (ч. 2 ст. 28 КК, ч.1 ст. 111 КК) і призначив 4 роки позбавлення волі без конфіскації майна. Строк відбування покарання відраховується з 05.10.2017 року, коли жінку було взято під варту. На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

Фото Facebook

Теги: