Одразу чотири видання презентував архієпископ Мукачевсько-Ужгородський Феодор у понеділок 26 квітня в Мукавчівській православній єпархії: періодичне щомісячне видання "Православний Літопис" та три науково-історичні дослідницькі праці - "Історія Православної Церкви на Закарпаттті" (Архімандрит Василій (Пронін), "Православна Церква на Закарпатті у першій половині ХХ століття" (Данилець Ю.) та 1-й том "Зібрання трудів архімандрита Василія (Проніна)".

Окрім презентації вищеназваних видань гості мали можливість ознайомитися з історією Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря, який цьогоріч святкуватиме своє 650-річчя. Також владика Феодор розповів про чудотворні ікони та мощі, які збергігаються у стінах монастиря.

Насамкінець владика Феодор виконав приємну місію і від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира за заслуги перед УПЦ нагородив науковців і журналістів грамотою та орденом УПЦ Почаївської ікони Пресвятої Богородиці. Серед них: директор Державного архіву Закарпатської області Михайло ДЕЛЕГАН; доцент кафедри історії України УжНУ Юрій ДАНИЛЕЦЬ, журналіст Олена УМАНЦІВ-СУХАНОВА, д-р історичних наук, професор УжНУ, письменник, журналіст Сергій ФЕДАКА;  референт архиєпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора протоієрей Василій ЮРИНА; протодиякон Олександр МОНИЧ.

Теги: