«Було прийнято рішення, що не потрібно бути в санктуарії та чекати людей, які можуть приїхати та прийняти скапулярій, а зробити проект «Санктуарій на колесах», тобто поїхати в кожну дієцезію України та розповісти вірянам про санктуарій у Бердичеві (Житомирська обл.), чудотворну Ікону та дар святого скапулярія. Був визначений відподівальний священик і розпочалася мандрівка Україною. До усіх парафій у дієцезіях ми не їздимо, бо це не можливо, але відвідуємо найбільші, а також ті парафії, куди нас запрошують священики», - розповів отець Юзеф Кухарчик, делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні.

Від липня 2017 року отець Максиміліан Подвіка, відповідальний за «Санктуарій на колесах», на сьогодні відвідав 45 парафій у Кам’янець-Подільській та Луцькій дієцезіях, де святий скапулярій прийняло 8500 вірян. Катедра стала першою парафією Львівської архідієцезії, тут під час 8-ми мес, прийняли святий скапулярій 1000 парафіян.

У рамках проекту «Санктуарій на колесах» босими кармелітами підготовлено багато нової кармелітської літератури для вірян різного віку, а також про святий скапулярій.

Крім того, ініціатива спонукала до того, що у вересні 2019 року у санктуарії в Бердичеві вперше відбулося паломництво осіб, які носять святий скапулярій. Це паломництво покликане сприяти глибшому зв'язку з Марією. У 2020 році таке паломництво у Бердичеві відбудеться у суботу 12 вересня.

Теги: