Самі пошивні майстерні знаходяться на території Одеського Свято-Архангело-Михайлівського монастиря. Перед початком пошиття масок викладач і студентки детально вивчили технологію пошиву медичних масок і дотримуються її.

Як розповіла настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського монастиря, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), медичні маски будуть доставлені медичним установам, установам соціальної структури, у будинки для людей похилого віку, притулки та в храми і монастирі.

Окрім масок виготовляють і антисептик для рук, який також зник із полиць аптек. «Невелика доза, але тим не менше вона дуже зручна. Її можна помістити в кишеню, її можна носити з собою в сумочці. І, звичайно ж, вона потрібна для медичних працівників, для соціальних працівників, для тих, хто рятує життя і здоров’я наших співгромадян. Я думаю, що ось ці невеликі ємності послужать на добро, сприятимуть зменшенню ризику захворювань», — зазначила ігуменя Серафима.

Також Одеська єпархія надає іногородньому медперсоналу лікарень Одеси умови для проживання на території чотирьох монастирів міста. Співробітники міських медичних установ, які проживають за межами Одеси, на час коронавірусу можуть розміститися в готелях Свято-Успенського, Свято-Іверського, Свято-Пантелеймонівського і Свято-Архангело-Михайлівського монастирів Одеси.

За даними єпархії, кілька тисяч медпрацівників міста не можуть безперешкодно добиратися на роботу, оскільки міжміське сполучення скасували заради запобігання поширенню нового вірусу.

Єпархія закликала власників міських готелів, хостелів та апартаментів приєднатися до її ініціативи щодо розселення медиків на період коронавірусного карантину, а власників автотранспорту – допомогти у перевезенні співробітників медустанов на роботу і додому.

А митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука 19 березня звернувся до кліриків і парафіян, у яких є особистий транспорт, із закликом допомогти медпрацівникам дістатися на роботу в умовах карантину, введеного через коронавірус. Про це він написав у своєму Телеграм-каналі.

«У зв’язку з введенням в Україні карантину міська транспортна система, на жаль, не справляється з доставкою людей на роботу і назад. Особливо важливим сьогодні є перебування медперсоналу на робочому місця – в лікарнях і аптеках. Тому я звертаюся до кліриків і парафіян нашої єпархії, у яких є особистий транспорт (місткістю не більше 10 чоловік). Прошу вас послужити ближнім як Самому Господу – безоплатно допомогти лікарям і фармацевтам, які живуть поруч з вами, дістатися до місця роботи, а також, при можливості, відвезти їх назад додому», – написав ієрарх.

Прес-секретар Запорізької єпархії протоієрей Олександр Овчаренко закликав молодь допомагати літнім людям, що входять до групи ризику через пандемію коронавірусу.

На Чернігівщині вірянин УПЦ (МП) та приватний підприємець м. Прилуки Олександр Федорович Гмирянський подарував Прилуцькій центральній міській лікарні новий кисневий концентратор та апарат штучної вентиляції легень, вартістю 1 млн. грн.

Тим часом в Китаї почали перекладати на інші мови "Довідник з профілактики та лікування COVID-19", який було складено на основі клінічних даних і досвіду Першої клінічної лікарні Медичного факультету Університету Чжецзян. У відкритому доступі, наприклад, знаходиться довідник в перекладі на російську мову.

Теги: