На думку релігійних діячів, проблемними для свободи слова є положення п.3 частини 1 статті 37 законопроєкту № 2693, які передбачають заборону поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп. За такі висловлювання передбачається штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть цілковите блокування для онлайн-медіа.

На переконання Ради Церков, задля досягнення мети, передбаченої згаданим пунктом проєкту, достатньо п. 2 частини 1 статті 37 законопроєкту, який забороняє поширювати “висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп”, а також практичної реалізації чинного Закону України «Про захист суспільної моралі».

Рада Церков піддала критиці положення законопроєкту № 2693, які забороняють релігійним організаціям засновувати, володіти чи управляти аудіовізуальними медіа (ч. 3 статті 21 проєкту), зазначаючи, що таке робив атеїстичний, ідеологічно заангажований радянський режим.

Робоча група, створена Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики, розглянула ці та інші зауваження, які передбачають концептуальні зміни та уточнення низки положень проєкту Закону про медіа. У зв’язку з цим на засіданні 30 квітня Комітет вирішив, що велику кількість запропонованих змін не можна опрацювати в рамках процедури підготовки до другого читання, а тому обидва законопроєкти слід направити на доопрацювання на повторне перше читання – з метою підготовки замість двох проєктів єдиної нової редакції проєкту Закону.

Таким чином, робота над проєктом Закону про медіа продовжиться, а законопроєкти № 2693 та № 2693-1 не будуть прийняті парламентом цього тижня.

Теги: