В обговоренні взяли участь муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов; керівник відділу комунікацій постачальника електроенергії та енергоефективних рішень YASNO Антон Ковалишин і заступник голови Управління соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков України, керівник благодійної платформи «Елеос-Україна» протоієрей Православної Церкви України Сергій Дмитрієв.

У рамках проєкту, реалізація якого розпочалася у квітні 2020 року, планується навчити близько 150 священнослужителів з різних релігійних організацій основам енергоменеджменту і самостійному проведенню енергоаудитів, а також тому, як поширювати знання про енергоефективність серед віруючих, реалізувати у храмах пілотні проєкти зі встановлення сонячних панелей, теплових насосів, автоматизації систем опалення, модернізації освітлення і вентиляції.

Протоієрей Сергій Дмитрієв говорив добрі слова на адресу мусульман, висловив подяку українським послідовникам ісламу і муфтієві Духовного управління мусульман України «Умма» за активну підтримку міжконфесійного проєкту з енергоефективності «Енергія єдності». Протоієрей закликав активніше поширювати знання про бережливе використання енергоресурсів і впроваджувати їх у повсякденне життя.

Антон Ковалишин зазначив, що експерти з енергоефективності YASNO готові ділитися своїми знаннями у форматі вебінарів і закликав енергоаудиторів долучитися до підтримки і консультування релігійних громад у регіонах України.

Муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов наголосив, що сучасні енергоефективні тренди відповідають традиціям ісламу. «Вчення ісламу однозначно закликає людей до бережливості, категорично забороняє марнотратство і різного роду надмірності, які призводять до того, що людина або суспільство споживає більше, ніж потрібно. Тому, власне, до будь-яких енергозберігаючих технологій, до будь-якої економії іслам ставиться не тільки схвально, а навіть наказує людині бути вкрай економною, вкрай бережливою. Річ у тім, що мусульманська культура починала розвиток в умовах вкрай обмежених енергоресурсів — у пустелі завжди не вистачає води, їжі — і єдине, чого завжди було в достатку, це сонце. Тому іслам і закликав мусульман бути бережливими. Розповідають, що пророк Мухаммад, посланець Аллага, міг здійснити омовіння кількома пригоршнями води <…>. Тому мусульманська культура завжди закликає вірян бути максимально бережливими», — пояснив муфтій.

Передбачаються такі етапи реалізації проєкту «Енергія єдності»:

— залучення фахівців з різних енергозберігаючих компаній, громадських організацій і релігійних організацій на майданчику Всеукраїнської Ради Церков;

— інформаційна кампанія, мета якої просвіта населення з питань впровадження енергоефективності на побутовому рівні;

— навчальні проєкти для релігійних лідерів, які згодом будуть інформувати представників своїх релігійних організацій про сутність енергозбереження;

— реалізація пілотних проектів за підтримки меценатів, інвесторів і виробників енергоефективного обладнання щодо встановлення сонячних панелей, теплових насосів, автоматизації теплопунктів, модернізації систем освітлення, вентиляції, кондиціонування і комплексного утеплення будівель.

Теги: