На питання, хто ініціював допомогу переселенцям, які отримали прихисток у Святогірській лаврі, держава чи Церква, архієрей відзначив, що «особливої допомоги держави ми не отримували», натомість надходила і надходить благодійна допомога від єпархій УПЦ (МП), а також від віруючих Америки, Великобританії, Франції, Австралії та Японії.

Причому від початку військового конфлікту на Донбасі і під час його загострення — у 2014- 2015 роках — Святогірська лавра дала притулок і розмістила до 1000 біженців, в тому числі 470 дітей, 176 вагітних жінок. Допомога надавалася не тільки тим, хто отримав притулок у стінах лаври, але й за її межами. В колишніх санаторіях, базах відпочинку Святогорська знайшли притулок тисячі переселенці, яким систематично доставлялися продукти і предмети першої необхідності. Лавра взяла під опіку п’ять таких центрів притулку біженців.

На сьогодні, за словами митрополита Арсенія, у лаврі знаходяться близько 120 переселенців, в тому числі 30 дітей, яким нікуди повертатися й інших можливостей, крім як залишатись у стінах обителі, в них немає. Окрім того, наразі лавра надає систематичну допомогу пацієнтам лікарень Слов’янська і Краматорська, хворим психіатричної лікарні, дітям притулку в Лимані та іншим.

Щодо питання про шляхи вирішення конфлікту на Донбасі, намісник лаври наголосив на об’єднавчій місії УПЦ (МП) та відзначив, що Церква «з перших днів закликала сісти за стіл перемир’я» і до сьогодні «залишається Матір’ю, що об’єднує, як це було в усі часи».

«У Лавру їдуть паломники звідусіль, з Буковини, з Волині, з Вінниці, з півдня і центру країни, з підконтрольних і непідконтрольних територій Донбасу, і всі тут знаходять мир і взаєморозуміння. Ми не бачимо розділення народу, протистояння, розділення — в умах політиків і в умах депутатів ВР… Тут немає питань, що розділяють людей. Всі єдині у вірі», — зазначив владика та побажав, щоб і в політиків вистачило волі подолати те розділення, яке здебільшого присутнє в їхній свідомості, а не в реальному житті народу, якому вони покликані служити.

Теги: