Парафію в Золотієві священник очолює з 2002 року, спершу це була церква УАПЦ, а після Об'єднавчого Собору у грудні 2018-го стала парафією Православної Церкви України.

Зі слів єпископа Гавриїла, проблеми зі священником тривали десяток років і почались ще до того, як нового керівника призначили на кафедру у 2018-му році. "Я говорив з отцем Петром, хотів мирно це зробити, Єпархіальна рада з ним говорила. Але він не хоче слухати нікого. Причина головна – він двічі був одружений і згідно канонів Церкви не може бути священником. Почалась аморальність життя, він розвівся і з тією, і з тією", – сказав єпископ Гавриїл.

Владика також додав, що прихильниками отця на парафії залишилось "усього кілька жінок".

"В нього немає там з ким робити проблем. Я призначив іншого священника, в неділю вже буде богослужіння надворі. Наша громада канонічна і вже має іншого священника", – каже єпископ.

Отець Петро Остапчук з самого початку майже годинної розмови зазначив, що, на його думку, вчиняється спроба рейдерського захоплення храму. Він вважає, що громаду обманом збурили проти нього і почалось це ще з літа 2019-го. А причиною, припускає, може бути, серед іншого, і 10 соток землі, що біля церкви.

"На мене написали скаргу. Знаєте, не так смішно, як гірко читати ту скаргу, просто Сатана сміється. І на підставі цієї скарги, без всякого розслідування, він (єпископ - ред.) мене раптово знімає з настоятельства церкви", – каже священник.

Петро Остапчук також розповів, що коли зрозумів, що примирення з єпископом не буде, то намагався змінити єпархіальну юрисдикцію. Однак спроба перейти з Рівненсько-Волинської єпархії в підпорядкування Рівненсько-Острозької успіхом не закінчилась.

Стосовно того, що він двічі був одружений, о. Петро сказав, що коли поступав до семінарії, то сповідався, а потім його благословили на священство.

Під час розмови священник повторював, що і у нього є претензії до поведінки та життя єпископа і про них говоритиме на суді.

На парафії в Золотієві, додав священник, найближчої неділі, 21 червня, також планують провести парафіяльні збори, де обговорять ситуацію, що склалась.

Теги: