«...Одразу соціальна команда нашої громади прибула на вулицю Соломії Крушельницької, 1/5, де саме сталася трагедія. Ми поспілкувалися з людьми, які в одну мить втратили житло та майно, а також з органами влади. Щоб ефективніше надати допомогу, записали потреби мешканців будинку та почали забезпечувати їх усім необхідним. У такий спосіб за сформованими списками на місце трагедії та у гуртожиток, де тимчасово мешкають постраждалі, ми передали закуплені продукти, ліки, засоби гігієни та побутові приладдя», - повідомляють на Фейсбук-сторінці парафії Святих мучеників Бориса і Гліба УГКЦ у Дарницькому районі.

Від імені волонтерів та потерпілих від вибуху парафія висловила подяку всім, хто підтримав благодійну акцію: «Дякуємо за підтримку Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Патріарху Святославу та владиці Йосифу Міляну, єпископу-помічнику Київської архиєпархії. Дякуємо Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації, Благодійному фонду "Карітас-Київ" та синкелу соціального служіння протоієрею Роману Сиротичу за постійну співпрацю та матеріальну допомогу у творенні добрих справ. А також дякуємо ПАТ «Оболонь» в особі пана Сергія Блощаневича за надану мінеральну воду. Особливо дякуємо нашій соціальній команді».

Місцевий священник УГКЦ о. Андрій Боднарук прокоментував це так: «У житті бувають такі моменти, коли не можемо скласти руки, мовчки спостерігати і надіятися, що хтось за нас все зробить. Трагедія завжди залишається трагедією, завдає ударів, відкриває рани та додає болю. Однак і на біль знайдуться ліки! Лиш би було бажання шукати! Цими ліками можемо бути ми, наше слухання, бачення та реагування! Тому дякую соціальній команді нашої парафії, що швидко мобілізувалися та подала руку допомоги людям, постраждалим від вибуху будинку на Позняках!».


Також 23 червня з благословення глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія Синодальним відділом УПЦ (МП) із соціально-гуманітарних питань були придбані та передані киянам, які постраждали в результаті вибуху житлового будинку на вул. Соломії Крушельницької, необхідні предмети побуту.

У результаті вибуху, який стався в багатоповерховому житловому будинку 21 червня, близько дев’яноста осіб залишилося без житла, з них 57 жителів Києва (на сьогодні) розміщені для тимчасового проживання в гуртожитку спеціалізованої школи N12, за адресою Харківське шосе 121/3. Контроль забезпечення всім необхідним і контакт з постраждалими покладено на директора школи Савчука Олега Антоновича.

Синодальним відділом були придбані та передані постраждалим вентилятори побутові 30 шт. (на суму 11970 грн), набори банних рушників 60 шт. (на суму 10080 грн), банні приналежності для 60 чол. (на суму 6000 грн).

У відділі також повідомляють, що у відношенні харчування питання повністю закрите, збір речей обмежений, надалі необхідні особисті речі будуть збиратися згідно з конкретними проханнями.

Теги: