Підтоплення у Заболотові почались ще кілька днів тому, коли вкотре через аномальні опади почала руйнуватись місцева дамба на річці Прут. Священник Сергій Радченко під час прямих трансляцій у Facebook демонстрував руйнівні наслідки повені. Окрему увагу на стрімах він приділяв місцевій дамбі, через прорив якої і затопило селище.

У відповідь голова Заболотівської ОТГ Іван Танюк заявив, що отець Сергій «просто розводить паніку серед населення» і назвав його «блогером-політиком на замовлення».

«Просимо не виставляти неправдивої інформації щодо роботи місцевої влади про укріплення дамби у селищі Заболотів… Ви своїми трансляціями лякаєте жителів Заболотова, доводите до стресового стану та навіюєте паніку (пророкуєте плавати нам разом з рибками). Отче, ви або служитель Богу і громаді як священник, або як блогер-політик на замовлення», – заявив Танюк.

Чиновник поскаржився на священника в Коломийську єпархію УГКЦ і заявив, що отець Сергій мав би більше молитися, щоб запобігти надзвичайній ситуації. «Я, як селищний голова, звернувся з клопотанням до владики Коломийської Єпархії УГКЦ щодо Ваших дій як священника, який мав би доносити до людей слово Боже та істинну правду. Ви, як отець, мали б молитися до Господа нашого Ісуса Христа, щоб не допустити прориву дамби, випадання дощів, недопущення надзвичайної ситуації на території Заболотівської ОТГ та держави в цілому», – заявив голова ОТГ.

Вперше проблеми із Заболотівською дамбою на річці Прут виникли під час повені у 2008 році. Після того місцева влада робила спроби укріпити її і просила допомоги в уряду, оскільки щороку під час сезону дощів дамбу підмивало і це створювало загрозу затоплення селища. Про чергові проблеми з дамбою стало відомо 18 червня. Руйнування сталося неподалік автомобільного моста. Берегоукріплення зруйнувалося на ширині 1,5 м та довжиною у 18 м. Органи влади залучили відповідну техніку для укріплення дамби.

Теги: