Понад чотирьох тонний монумент було встановлено на території Книшового меморіального паркового комплексу Борисполя, поряд з яким знаходиться Свято-Миколаївський храм.

Після церемонії урочистого відкриття пам’ятника глава ПЦУ звершив заупокійну літію за спокій душі Павла Чубинського та окропив монумент освяченою водою.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Миколай Кравчук та духовенство парафії, а також проректор з виховної роботи Київської православної богословської академії протоієрей Петро Бойко.

Разом з духовенством молилися міський голова Борисполя Анатолій Федорчук, голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, голова Бориспільської районної державної адміністрації Володимир Строкань, голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас, представники асоціації міст України, мери міст і сільські голови Бориспільського району, інші посадовці, а також представники комунальних підприємств та навчальних закладів, військовослужбовці, місцеві жителі й гості.

Звертаючись до присутніх зі словом, митрополит Епіфаній зокрема зазначив: «Щойно ми відкрили цей прекрасний пам’ятник, а також піднесли молитву за спокій душі Павла Чубинського. Він – Людина з великої літери, великий українець, який багато зробив для становлення нашої мови. Один з його віршів ми тепер маємо як атрибут нашої Української держави – Національний Гімн. Як бачимо, його слова є вельми актуальними і в наш час. Адже в них ми виголошуємо, що душу і тіло положимо за нашу свободу. І на жаль, пройшло вже десятки й десятки років відтоді, як ці слова були написані, але й досі багато свідомих українців мають покладати життя, захищаючи нашу територіальну цілісність, державність та свободу. Тому сьогодні вшановуючи пам‘ять нашого славетного діяча Павла Платоновича Чубинського, ми також згадуємо пам‘ять усіх, хто боровся і бореться за нашу незалежну Українську державу та автокефальну Українську Православну Церкву. Вічна їм пам‘ять і слава!».

Також митрополит відзначив медалями святого архістратига Божого Михаїла міського голову Анатолія Федорчука та полковника Олега Трофіменка. Медаллю за жертовність і любов до України було нагороджено підполковника Тетяну Найман. Окрім того, владика вручив протоієрею Миколаю Кравчуку іменний хрест предстоятеля.

Після завершення заходу митрополит Епіфаній поспілкувався з місцевими журналістами.

Теги: