Пастор Анатолій Козачок, який обіймав посаду старшого пресвітера КМО 16 років, склав свої повноваження у зв’язку з тим, що іще у 2018 році його було обрано першим заступником старшого єпископа братерства. Тобто доводилось поєднувати обидві посади.

За останні півтора десятиліття кількість п’ятидесятницьких церков братерства у Києві виросла з восьми до сімнадцяти. Тоді як кількість їхніх членів нині перевищує 3,9 тис. осіб. Активний приріст столичних церков – це частково результат урбанізації (віруючі люди, як і інші, їдуть з регіонів до Києва). А також це результат служіння місцевих громад киянам. Минулого року з 449 нових членів 182 – новонавернені, які отримали водне хрещення в церкві.

Зазначалося, що на якісному рівні ведеться соціальна робота – віруючі столичних церков постійно відвідують та надають допомогу трьом притулкам для дітей-сиріт. У 2019 році на базі Київських церков функціонувало дев’ять центрів ресоціалізації і адаптації для дорослих, у яких отримали допомогу понад півтори сотні алко- і наркозалежних людей. В’язничні капелани служили у 25 установах позбавлення волі, тоді як військові капелани систематично надавали душпастирську допомогу українським воїнам у бойових частинах на сході країни.

Згідно з статистикою, торік церкви приготували і роздали майже 15 тисяч доброчинних обідів, допомагали продуктами та одягом переселенцям. Та особливо активно опікувались пораненими військовими у госпіталях, їм зібрали та поблагословили понад 62 тисячі наборів-передач. Також віруючі допомагають безхатченкам, кризовим сім’ям та іншим незахищеним верствам населення.

Значний розвиток останніми роками переживає Інтернет-євангелизм: молоді християни активно звіщають Євангеліє людям у соцмережах, використовуючи християнські сайти та різні месенджери.

Ще один вектор розвитку міського об’єднання церков – навчальні програми, які КМО проводить для служителів та членів громад: «Кожні три роки ми маємо випуск бакалаврів. Також готуємо  та оснащуємо місіонерів:  наші брати і сестри працюють у різних куточках України», – розповідає єпископ.

За його словами, команда пасторів об’єднання цілком поділяє тезу, що церква у великому місті мусить мати дещо відмінну структуру, ніж, скажімо, у райцентрі. Щоб душеопікунське служіння у Києві надавалось у належному обсязі, диякон має опікуватись не більше ніж 30-40 членами місцевої громади. Адже необхідність багато працювати, щоб забезпечити власну сім’ю, у великому місті обмежує можливості служителя, насамперед у часі. У цьому є й свої плюси: чим більше у церкві служителів, і чим ширша платформа для служіння, тим швидше церква буде рости.

«Вітаю новообраного старшого пресвітера Сергія Вознюка із обранням на посаду в КМО, та бажаю: хай Бог подає мудрості у цьому непростому відповідальному служінні, – сказав Анатолій Козачок. – Ми надалі продовжуємо працювати разом на благо Церкви та поширення Царства Божого».

Сергій Вознюк, у свою чергу, зауважив, що у служінні триматиметься таких принципів розбудови КМО як взаємоповага, розуміння та взаємодопомога між церквами. «Бачу перспективу у розширенні меж місіонерства та євангелизму. Також у цілеспрямованому застосуванні принципів душеопікунства і наставництва. Церкви мають впливати на суспільні виклики, працюючи на зміцнення інституту сім’ї», – зазначив він.

Теги: