Українські мусульмани підготували огляд заходів і публікацій, присвячених цій видатній постаті — здійснених ними або за їхного сприяння.

Наприкінці 2010 року відбувся тематичний круглий стіл у Львові, що про нього можна почитати в оглядовій статті провідного наукового співробітника Інституту світової економіки й міжнародних відносин НАН України В’ячеслава Шведа. 2013 року організовано ще масштабніший захід — Міжнародну науково-практичну конференцію «Значення науково-інтелектуальної спадщини Мухаммада Асада в осмисленні інтелектуальних проблем сучасного розвитку» в Києві — у ній узяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Гайм (Wolf Dietrich Heim). Відгуком цієї конференції у 2013 році став вихід брошури «Випереджаючи свій час. Мухаммад Асад: видатний львів’янин та ісламський діяч». Видання містило український переклад добірки статей Мухаммада Асада й стало першою публікацією творів мислителя українською мовою.

2015 рік був позначений одразу двома гучними подіями, що до них мала безпосередній стосунок Асоціація «Альраід»: у червні у Львові відкрито Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада, а вже у вересні на XXII Міжнародному «Форумі видавців у Львові» презентовано препринт українського перекладу книги Мухаммада Асада «Шлях до Мекки». 2018 року книгу презентували на Міжрелігійному круглому столі у Львові, на МЕДВІН «Книжковий світ-2018» у Києві, а також 2019 року разом з українським перекладом книги-продовження «Шляху до Мекки» під назвою «Духовне повернення» — в Інституті журналістики КНУ ім. Т. Шевченка за участи Надзвичайного і Повноважного Посла Пакистану в Україні пана Західа Мубашира Шейха (Zahid Mubashir Sheikh), а також на «26 BookForum» у Львові.

2019 року у Львові проведено футбольний турнір ім. Мухаммада Асада, а на 2020-й заплановано IX літню школу ісламознавства, цілком присвячену 120-літтю Мухаммада Асада. Триває й конкурс наукових робіт, присвячених доробку видатного діяча. Також, починаючи від 2020 року, книги «Шлях до Мекки» та «Духовне повернення» надійшли у продаж у мережі «Книгарня «Є».

Праці Мухаммада Асада були серед літератури, подарованої нами в різний час багатьом українським бібліотекам, зокрема бібліотекам Мукачева й Тернополя, бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка.

За сприяння ГСВА «Альраід» на порталі «Іслам в Україні» опубліковано низку статей:

    «Мухаммад Асад — відомий діяч ісламського світу, про якого мало знають на Батьківщині»,
    «Ми пам’ятаємо. Мухаммад Асад»,
    «Мухаммад Асад: від Львова до Мекки. Частина перша»,
    «Духовне повернення львів’янина Мухаммада Асада»,
    «Україна — батьківщина видатного мусульманина XX століття Мухаммада Асада»,
    «Мухаммад Асад: «Іслам для мене подібний до прекрасного архітектурного витвору»,
    «Мухаммад Асад — предтеча сучасної плеяди відомих та перспективних мусульманських інтелектуалів Європи»,
    «На шляху до відродження думки»,
    «Мухаммад Асад: між релігією і політикою»,
    «Мухаммад Асад і його польське коріння»,
    «Українець, закоханий в Іслам»,
    «Роздуми Мухаммада Асада про духовний спадок Пророка»,
    «Мухаммад Асад про када і кадар»,
    «Моя історія — всього лише про європейське відкриття Ісламу», — Мухаммад Асад» тощо.

Теги: