Автори запропонували на кожний день три тематичній блоки: ранковий урок, післяобідня активність, вечірнє обговорення. Таким чином спочатку відбувається розкриття та актуалізація теми, потім – тематичні ігри, і на завершення дня – фіксація теми через підсумування і зворотній зв’язок.

Завантажити і форматі .pdf – ТУТ
Замовити друковану версію – в офісі «Всі разом!»


Перший день присвячений темі «Моя стать». Мета – наголосити на різності чоловічої і жіночої статі і прекрасних особливостях кожної. Усвідомити, як хлопці і дівчата можуть взаємодіяти і поважати ці відмінності. Підлітки спільно визначають перелік унікальних характеристик хлопців і дівчат. Йдеться і про фізіологічні особливості, і про психологічні, поведінкові та інші.

У другий день пропонується вивчити тему «Шлюб і сім’я». Мета – підкреслити важливість і красу романтичних стосунків між парубком і дівчиною. Без чого неможливий шлюб, на чому ґрунтується сімейна злагода, яка мета створення родини, як уникнути помилок, які цінності слід покласти в основу.

Обидві теми також пропонується розкрити не лише через обговорення, а й через тематичні ігри, активності чи рукоділля. У методичці містяться конкретні ідеї та сценарні плани. Рекомендації та коментарі для наставників у тексті виділені курсивом та іншим кольором; текст конспекту – прямим шрифтом.

Зміст і структура методичного комплекс ґрунтується на повазі до природи людини і орієнтації на християнські цінності.

Методичний комплекс для наставників у таборах у школах на теми статі і шлюбу розробила і випустила громадська організація «Всі разом!» Автор – Ірина Іваськів, багатодітна мама, досвідчений автор і методист.

Методичний комплекс пропонується до вільного поширення і використання.

Теги: