Присутніх привітав заступник начальника Державного департаменту з питань виконання кримінальних покарань полковник внутрішньої служби Петро Тітовець. Відтак відбувся діалог з представниками управлінь ресоціалізації та соціальної реабілітації, з питань організації охорони, а також служби персоналу.

Голова Душпастриської ради при Міністерстві юстиції о. Віктор Яценко, священник УПЦ (МП), зазначив, що криза організації душпастирського служіння, яка виникла через введення обмежувальних протиепідемічних заходів у зв'язку із запобіганням поширенню в установах виконання покарань гострої респіраторної інфекції COVID-19, спонукала до необхідності розробки рекомендацій щодо здійснення капеланського служіння в кримінально-виконавчих установах у часі карантину та після нього. Оскільки пастирська опіка в умовах ув’язнення носить персональний характер, існує потреба уможливити доступ капеланів для уділення церковних таїнств, зберігаючи усі застереження, пов’язані з правилами карантину.

Священник Костянтин Пантелей, керівник відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, висловився за активні заходи в напрямку організації штатного капеланства. Необхідним кроком для цього, за його словами, є створення робочої групи для підготовки «Положення про капеланство і заходи Душпастирської опіки у пенітенціарних установах України». Він зазначив, що Душпастирска рада досягла впровадження в багатьох пенітенціарних закладах заходів душпастирського супроводу персоналу, що потребує закріплення й розвитку. Це стосується участі капеланів у викладанні предмету пенітенціарної етики у структурі спеціальної підготовки персоналу та розвитку практики «П’ять хвилин з капеланом».

Пастор В'ячеслав Когут, керівник В’язничного служіння Української Церкви Християн Віри Євангельської (п'ятидесятників), розповів про досвід прийняття колишніх засуджених, які відбули свій термін покарання, про взаємодію з Державною установою «Центр Пробації» у часі карантину з метою підтримки сімей з низьким рівнем матеріального забезпечення. Він висловився за пристосування душпастирського служіння до умов карантину з доступом капеланів до установ з огляду на проблеми подвійної соціальної депривації засуджених і ув’язнених. Він представив присутнім нагоди міжнародної співпраці через участь в ініціативах Міжнародної асоціації тюремного служіння.

Протоієрей Евгеній Затірка, заступник керівника Управління у справах душпастирства у пенітенціарних закладах ПЦУ, повідомив керівництво Департаменту про створення Синодального Управління ПЦУ у справах душпастирства у пенітенціарних закладах під головуванням архієпископа Дніпровського і Криворізького Симеона. Він висловив солідарність із пошуком засобів забезпечення духовних потреб в’язнів в існуючих обставинах.

Начальник Управління ресоціалізації та соціальної pеабілітаці Валерій Калівошко підтримав пропозицію щодо створення робочої групи Міністерства юстиції України і Душпастирської ради для підготовки підзаконних актів, які усунуть невідповідність існуючих нормативних документів закону про в'язничне капеланство (Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» (№ 419-VIII)).

Заступник начальника Державного департаменту Петро Тітовець зазначив, що існуючі обмеження є виконанням відповідного розпорядження Кабінету міністрів України. Але існує необхідність діалогу, тому позиція Душпастирскої ради є важливим чинником для прийняття подальших зважених рішень, враховуючи ситуацію з пандемією. Він висловив щиру вдячність за допомогу засудженим, які завершили свій термін, і перевезенні звільнених до місць їх мешкання у період карантину та підкреслив високу  цінність взаємодії з Душпастирською радою з питань релігійної опіки під час подальшої реорганізації та реформування пенітенціарної системи України. Склад робочої групи Душпастирської ради:

1) Голова Душпастирської ради священник Bіктор Яценко - протоієрей, голова Синодального відділу УПЦ (МП) у справах опіки пенітенціарної системи,
2) священник Костянтин Пантелей – протоіерей, керівник відділу Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України,
3) священник Евгеній Затірка протоієрей – заступник керівника Синодального Управління у справах душпастирства у пенітенціарних закладах Православної Церкви України,
4) пастор В'ячеслав Когут – керівник В’язничного служіння Української Церкви Християн Віри Євангельської.

Представники управлінь Департаменту з питань виконання кримінальних покарань:
1) Валерій Калівошко – начальник Управління ресоціалізації та соціальної pеабілітації;
2) Валентина Кирилюк – начальник Служби персоналу;
3) Сергій Чабанюк – начальник Управління з питань забезпечення режиму;
4) Biталій Хведчук – Управліния з питань забезпечення режиму;
5) Володимир Стаднік – Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації;
6) Юрій Величко – Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації.

Теги: