У 2004 році фотограф Тарік Самара сфотографував матір зі Сребрениці, яка роздивлялася зображення Анни Франк із сестрою. Згодом Анна помре в німецько-фашистському концтаборі. Сестер сфотографував їхній батько Отто Франк на пляжі у Гаазі. А Тарік Самара своїм фото показує два злочини проти релігійних меншин у Європі 20 сторіччя — проти євреїв у 1945 році та проти боснійських мусульман у Сребрениці 1995-го.

Дівчата сфотографовані спиною до об’єктива. Спершу глядач і не помічає жінку зі Сребрениці, оскільки його увага фокусується на Анні та сестрі. Оскільки мати зі Сребрениці зосереджена на минулому, яке символізує Анна, то погляд глядача на світлину виявляє циклічність історії зла. За 50 років до геноциду в Сребрениці було звільнено концтабір Аушвіц.

У липні за допомогою роботи Таріка Самари вшановують пам'ять жертв трагедії в різних країнах. Приєднавшись до ініціативи, Національний музей Революції гідності за допомогою фото привертає увагу до Голокосту, Голодомору, депортації кримських татар та інших геноцидів.

Різанина у Сребрениці - це масштабний воєнний злочин у сучасній європейській історії, що відбувся на очах у міжнародної спільноти та миротворчого батальйону. За неповний тиждень у європейському містечку 25 років тому сербські війська винищили понад 8000 місцевих мусульман.

Теги: