Щодо повернених на Хмельниччину ікон, то їх упізнав священник храму Успіння Пресвятої Богородиці. Побачивши їх на сайті поліції Тернопільської області, чоловік одразу звернувся до правоохоронців і вирушив з адвокатом у Тернопіль.

«Ікони, які передавалися з покоління в покоління, безсоромно викрали з церкви у 2015 році, — цитує пресслужба поліції настоятеля храму Успіння Пресвятої Богородиці Віктора Галкіна. — Дякуючи Богу та плідній праці працівників поліції, вони повернулися. Найцінніша з них — ікона Успіння Пресвятої Богородиці, в честь якої названо наш храм».

Нагадаємо, членів цього злочинного угрупування правоохоронці затримали на початку травня. За попередньою інформацією, до його лав входило семеро людей. З-поміж них — двоє уродженців Молдови, які вирішили організувати бізнес на краденому антикваріаті. Підозрювані діяли впродовж 2018-2020 років у Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Одеській, Львівській та Чернігівській областях.

Під час спецоперації зі затримання зловмисників одночасно було проведено 14 обшуків на Одещині, Хмельниччині та Київщині. Серед виявлених цінностей було понад 450 ікон, датованих XVII-XIX століттям. Зокрема, в будинку антиквара з Хмельниччини працівники виявили та вилучили крадені ікони, загальна вартість яких становить майже два мільйони гривень.

Теги: