Протоієрей у свій час мешкав у Дубні - з 1929 по 1935 рр. і був настоятелем Свято-Іллінського собору. Зйомки фільму теж відбувалися у кафедральному Свято-Іллінському соборі.

Роль священика творча група доручила відомому в краї дубенчанину, науковцю, музейнику та археологу - Юрію Пшеничному.

"Ми розпочали знімати невеличкі нариси проекту "музейні оповіді". Першим був сюжет про вул. 16 Липня. Зараз про відомого цілителя священика Михайла Носаля. Це власне документальна стрічка на 20 хв. Оживлений фільм буде образом священика у виконанні Юрія Пшеничного. Знімаємо у Рівному та Дубні, разом із співавтором Валентиною Романюк. Завершимо до дня Рівного, адже Носаль Почесний громадянин нашого міста. Дозавершимо знімати у Рівному і будемо монтувати", - розповіла співавтор проєкту Галина Данильчук.

У 1925 році за свої труди священик Михайло Носаль рішенням Священного Синоду православної митрополії в Польщі був нагороджений “Золотим наперсним хрестом”. А в наступному році за участь у ювілейній сільськогосподарській виставці у Познані він був удостоєний бронзової медалі Великопольського сільськогосподарського дому “за пропаганду продукції лікарських рослин”. У 1928 році Михайло Носаль брав участь у промислово-рільничій виставці вже у Володимирі-Волинському і отримав похвальний лист міністра сільського господарства Польщі.


Не припиняв він занять травознавством і в роки війни. Збереглися архівні документи, які підтверджують це. Зокрема, в листі, датованому 20 березня 1942 року, Михайло Носаль звертається до видавництва “Волинь” із проханням видати книгу про лікарські рослини. Книга видана не була, але в журналі “Сільський хлібороб” у 1942 році друкувалися статті Михайла Носаля під заголовком “Волинські скарби лікарських рослин”.


Унікальні рукописи Михайла Андрійовича, започатковані ним у с. Пулемець, були видані лише у 1948 році. Ця книга стала першим офіційним виданням про лікарські рослини в УРСР і витримала кілька перевидань, останнє — у 1991 році.

Теги: