"Незважаючи на спроби деяких сил внести в церковне життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію, Українська Православна Церква не втручається в політичні процеси", - говориться у заяві.
"З перших днів збройного конфлікту і до сьогодні духовенство та миряни УПЦ надають допомогу всім постраждалим унаслідок бойових дій, військовослужбовцям та мирному населенню, підтримують членів родин загиблих, вирішують потреби вимушених переселенців, які залишили свої оселі та виїхали з зони збройного протистояння. Сприяннями УПЦ були визволені полонені українські військовослужбовці та волонтери з непідконтрольних територій України", - зазначає митрополит Онуфрій.
"Паства нашої Церкви знаходиться як на підконтрольних, так і на непідконтрольних територіях України. Духовенство, чернецтво та миряни, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, також готові посприяти переговорному процесу і допомогти відновити бажаний та довгоочікуваний мир, територіальну цілісність і суверенітет України у міжнародно визнаних кордонах", - запевняє він.
Нагадаємо, що режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі було порушено бойовиками "ЛДНР" у перший же день угоди. Також під час брифінгу речник Міноборони України Максим Праута з посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міноборони повідомив , що під час перемир'я Росія перекинула на Донбас 30 вантажівок зі зброєю та 10 одиниць бронетехніки.
Теги:
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”