"Незважаючи на спроби деяких сил внести в церковне життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію, Українська Православна Церква не втручається в політичні процеси", - говориться у заяві.

"З перших днів збройного конфлікту і до сьогодні духовенство та миряни УПЦ надають допомогу всім постраждалим унаслідок бойових дій, військовослужбовцям та мирному населенню, підтримують членів родин загиблих, вирішують потреби вимушених переселенців, які залишили свої оселі та виїхали з зони збройного протистояння. Сприяннями УПЦ були визволені полонені українські військовослужбовці та волонтери з непідконтрольних територій України", - зазначає митрополит Онуфрій.

"Паства нашої Церкви знаходиться як на підконтрольних, так і на непідконтрольних територіях України. Духовенство, чернецтво та миряни, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, також готові посприяти переговорному процесу і допомогти відновити бажаний та довгоочікуваний мир, територіальну цілісність і суверенітет України у міжнародно визнаних кордонах", - запевняє він.

Нагадаємо, що режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі було порушено бойовиками "ЛДНР" у перший же день угоди. Також під час брифінгу речник Міноборони України Максим Праута з посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міноборони повідомив , що під час перемир'я Росія перекинула на Донбас 30 вантажівок зі зброєю та 10 одиниць бронетехніки.

Теги: