Паломники прибули до відпустового місця – храму Святого пророка Іллі в Снігурівці в суботу, 1 серпня. На зустріч прочанам вийшов владика Степан Меньок, екзарх Донецький, поблагословивши і запросивши на молитву у храм. Подячну літургію очолив о. Петро Креніцький, стараннями якого була започаткована ця проща та відновлена святиня, у співслужінні зі священнослужителями. На початку владика звершив освячення нових священничих риз, приготованих спеціально для о. Владислава, який у суботу ще співслужив у сані диякона. Опісля літургії до паломників звернувся архиєрей.

Наступним пунктом духовної програми була молитва хресної дороги довкола храму, під час якої вірні разом із духовенством пригадували й молитовно переживали страждання Спасителя. Хресна дорога закінчилася спільною молитвою біля ікони Богородиці Сніжної, до якої власне і відбувалося паломництво.

Наступний день розпочався з молитви на вервиці, після якої о. Леонід Бізунов, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці в м. Мелітополі, очолив велику утреню. Наприкінці утрені до храму прибув архиєрей і після вступних молитов розпочалася урочиста лтургія. Проповідь владики Степана була присвячена постаті святого пророка Іллі.

Опісля великого входу на літургії розпочалися священичі свячення о. Владислава Ігнатюка, наприкінці літургії архиєрей поділився з усіма присутніми радістю з приводу «народження» нового священника: «Для мене це особлива радість, адже тут, на Сході України, нам дуже бракує священнослужителів. І я тішуся, що ми маємо таких уродженців цих терен, як отець Владислав, які розвивають своє покликання до священства».

Єпископ також подякував о. Петрові Креніцькому, через якого багато хлопців одержали покликання та пішли вчитися до духовної семінарії. «Ми маємо отця Олександра Богомаза, маємо отця Владислава, маємо випускників, які готуються до свячень, маємо багато семінаристів, які проходять формацію та зростають у своєму покликанні. Варто подякувати отцю Петрові, адже завдяки його служінню ці молоді хлопці захотіли присвятити і своє життя служінню Богові!», – відзначив владика.

Під час паломництва та богослужінь співом і прислуговуванням послужили студенти й випускники Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Піша проща з Мелітополя до Снігурівки відбувається щорічно. Паломники протягом трьох днів долають дорогу Запорізькою областю і з молитвою приходять до храму святого Іллі в с. Снігурівці, щоб помолитися біля копії ікони Богородиці Сніжної, яку освятив глава УГКЦ під час освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Теги: