Глава УГКЦ назвав цю подію історичною, а сам факт спорудження храму на території відпочинкового комплекту – чимось незвичним. «Зазвичай, коли люди шукають собі місця для відпочинку, вони навіть не уявляють, що можуть відпочивати біля храму, біля церкви», – зазначив Блаженніший Святослав і пояснив, що джерелом усього того, чого ми шукаємо у відпочинку, є, насправді, Господь Бог. «Відпочинок має на меті відновити наші сили, повернути нам здоров’я, як душевне, так і тілесне. Без Бога не можна відпочивати», – наголосив предстоятель.

Ініціатива будівництва храму, яку благословив та підтримав владика Михайло, належить жертводавцю Іванові Панцю, директору бази відпочинку «Надзбруччя» у Затоці, з родиною. Авторові ідеї з нагоди початку будівництва храму Святослав подарував особливий подарунок – ікону святих богоотців Йоакима й Анни, яка також є іконою прородинних рухів УГКЦ. «Ми хочемо, щоб ця ікона була Божим благословенням для вашої родини, пане Іване. Разом із тим, бачимо, що тут, у вашому відпочинковому комплексі, є так багато родин... Тому нехай і це місце буде осердям промоції сімейних цінностей, адже це, власне, є той Божий задум щастя для людини», – побажав глава Церкви.

У подячному слові Іван Панцьо наголосив на важливості події, як для нього особисто, так і всього курортного містечка: «Я думаю, що кожна із тих 219-ти відпочинкових баз, що розташовані на побережжі Затоки, хотіла б мати таке благословення, як ми сьогодні одержали від вас, Блаженніший». «Рівно ж усією родиною дуже Вас просимо, щоби Ви, коли ми, при Божій допомозі, цей храм збудуємо, нам його освятили», – сказав добродій главі Церкви.

Зато́ка – це селище міського типу Білгород-Дністровського району в Одеській області. Поблизу селища розташована пам’ятка трипільської культури та мідної доби – Аккембецький курган. Поселення Затока засноване ще в 1827 році внаслідок встановлення на Цареградському гирлі навігаційного знака (маяка). Наявність піщаного пляжу шириною 50 метрів і завдовжки 5 кілометрів та мілководдя зробило Затоку одним із популярних місць відпочинку жителів України, Молдови, Білорусі. На території селища в Лиманському районі діє понад 219 баз відпочинку. База відпочинку «Надзбруччя», що розташована на березі Чорного моря за адресою: ст. Лиманська, вул. Золотий беріг, 81, заснована ще 1975 року. Вона межує з пляжем та має велику кількість корпусів і котеджів для літнього та сімейного відпочинку.

Теги: