У листі від 27 липня 2020 року від Духовного управління мусульман України «Умма» за підписом муфтія — шейха Саіда Ісмагілова — висловлено прохання про підтримку ініціативи щодо перейменування вулиці Іскрівська на честь Джохара Дудаєва і включення цього питання до порядку денного засідання КМДА.

«Джохар Дудаєв відомий підтримкою українців у прагненні до своєї свободи і незалежності. Сподіваємось на ухвалення позитивного рішення щодо перейменування вулиці Іскрівська на честь Джохара Дудаєва», — зокрема йдеться в листі-клопотанні.

Шейх Саід зазначає, що на честь Джохара Дудаєва вже названі вулиці і площі у Варшаві, Ризі, Вільнюсі, Стамбулі, Анкарі й інших містах світу, й висловлює надію, що в рамках декомунізації депутати Київради підтримають ініціативу мусульман, і вулиця з ім’ям лідера чеченського народу і першого президента Чеченської республіки Ічкерія з’явиться й у столиці України.

Лист-клопотання щодо підтримки цієї ініціативи на адресу київського міського голови Віталія Кличка і секретаря київської міськради Прокопіва Володимира надіслав і Адам Осмаєв, командир Міжнародного Миротворчого Батальйону імені Джохара Дудаєва. «Мені стало відомо, що можливо, найближчим часом знову буде розглядатися питання про перейменування вулиці в Києві на честь Джохара Дудаєва. Прошу Вас підтримати таку пропозицію, проголосувати її у сесійній залі. Джохар Дудаєв був першим Президентом Чеченської Республіки Ічкерія і першим чеченським генералом у радянській армії. Він зробив багато не тільки для свободи чеченського народу, а й для свободи всіх народів колишнього СРСР. Його поважали навіть вороги. Він завжди з теплом відгукувався про свої роки служби в Україні. Його безмежна відданість батьківщині, волелюбність, мужність і героїзм стали прикладом для всього людства», — йдеться в листі від 27.07.2020 р. № 354–08/88.

Нагадаємо, що торік — 19 лютого 2019 року. — Постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури і землекористування проголосувала (одноголосно) за перейменування вулиці Проектної 13119 у Шевченківському районі на вулицю Аміни Окуєвої; вулиці Іскрівської у Солом’янському районі на вулицю Джохара Дудаєва (один проти).

В усьому світі існує багато об’єктів вшанування пам’яті Джохара Дудаєва. Окрім безлічі меморіальних дощок існує близько 19 вулиць і майданів, присвячених чеченському державному діячеві.

Навесні 1996 року рішенням Львівської міської ради вулицю Лермонтова було перейменовано на вулицю Джохара Дудаєва.

Як відомо, Дудаєв загинув від вибуху ракети під час те6лефонної розмови з депутатом Державної думи РФ, Костянтином Боровим. 21 квітня 1996 року співробітники Федеральної служби контррозвідки Росії запеленгували сигнал супутникового телефону Джохара Дудаєва у районі села Гехі-Чу, яке знаходилося у 30 кілометрах від міста Грозний. Через це одразу ж у повітря було піднято два літаки Су-25 з ракетами. Наказ про вбивство Джохара Дудаєва віддав особисто президент Російської Федерації Борис Єльцин.

Теги: