Чернівецька обласна рада вдруге звернулась до президента та парламенту із проханням захистити "традиційну" сім'ю. Перше звернення суд визнав дискримінаційним. Проєкт рішення подав депутат від фракції "Батьківщина" Валерій Грижук, втім його не оприлюднили перед сесією.

У коментарі "Суспільному" Буковини депутат сказав, що в Україні мають заборонити одностатеві шлюби, аби зберегти інституцію сім'ї. За його словами, у тексті звернення також йдеться про заборону будь-якої "пропаганди ЛГБТ".

Правозахисниця Валерія Вершиніна називає звернення дискримінаційним та таким, що обмежує свободу слова та зібрань. За її словами, в Україні офіційно не визнають одностатеві шлюби, тому немає потреби їх забороняти.

Цими ж днями, 7 серпня, частина депутатів Чернівецької міськради попросила Верховну Раду підтримати законопроект про заборону «пропаганди гомосексуалізму». Депутати на сесії ухвалили звернення до президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради України, народних депутатів України, Ради національної безпеки і оборони України "щодо захисту сім'ї, дитинства, материнства і батьківства в Україні". Відповідне рішення підтримали 22 з 52 депутатів міськради. Відтак, народні обранці попросили Верховну Раду ухвалити законопроект про заборону «пропаганди гомосексуалізму», який раніше зареєстрували на сайті парламенту депутати від «Слуги народу» з Буковини Георгій Мазурашу й Олена Лис, а написав активіст та капелан Церкви адвентистів сьомого дня Микола Гунько.

Фото times.cv.ua

Теги: