Як повідомив старший пресвітер Тернопільського обласного об’єднання УЦХВЄ Віталій Яцюк, на сесію облради, що відбулося 6 липня, були запрошені представники УГКЦ, ПЦУ, РКЦ та УЦХВЄ, які висловили занепокоєння ситуацією, що склалася. Депутати підтримали їхню ініціативу та, зі свого боку, підписали звернення про підтримку шкільної дисципліни до Міністерства освіти та науки України.

«На сьогодні предмет «Основи християнської етики» викладається у школах у якості факультативу. Це – хороша, якісна програма, головне, щоб викладачі її дотримувалися, а не передавали дітям своє вузькоконфесійне бачення. Курс відкриває школярам загальнолюдські християнські цінності», – зазначає Віталій Яцюк.

Підтримав позицію церков також мер Тернополя Сергій Надала, який заявив, що викладання християнської етики у школах зробить українську націю сильнішою і здоровішою, а сам предмет повинен викладатися на постійній та обов’язковій основі.

Цими ж днями, 31 липня, на тридцять шостій сесії Івано-Франківської обласної ради сьомого скликання ухвалено звернення до президента та Верховної Ради, аби обов’язково вивчали предмет «Основи християнської етики» у закладах загальної середньої освіти. Заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Ігор Гаврилюк зазначає, що у нових програмах МОН християнська етика не включена до переліку обов’язковго вивчення.

“Предмети духовно-морального спрямування сприяють соціалізації особистості, її зростанню, реалізації ціннісного ставлення людини до самої себе, інших людей, світу загалом. Вивчення християнської етики не ставить за мету залучення до певної конфесії, а веде учнів до пізнання морально-етичних основ життя; сприяє вихованню поваги до свободи совісті, релігійних і світоглядних переконань інших, здатності до співжиття в поліконфесійному українському суспільстві”, — зазначає Гаврилюк.

В Івано-Франківській області ще з 1992 року вивчається християнська етика у закладах освіти, яка супроводжується розробкою підручників та методичних матеріалів для учнів та учителів.

Теги: