Розпочався фестиваль зі співу молитви. Далі було оголошене вітальне слово митрополита Онуфрія, глави УПЦ (МП), в якому він відзначив: «Діти – це наше майбутнє. І це не просто слова. Свята Церква вчить, що милосердя і людяність притаманні кожному з нас. Ми покликані зробити так, щоб жодна дитина не відчувала себе покинутою, непотрібною чи забутою… Відкриваючи цей святий захід, хочу побажати найменшим глядачам, присутнім сьогодні в цій залі, а також організаторам та учасникам фестивалю міцного здоров’я, радості та Божої допомоги. Нехай Всещедрий Господь благословить усі ваші благі наміри та добрі сподівання, а Пресвята Богородиця разом з преподобними Антонієм і Феодосієм Печерськими оберігають і укріпляють нас!».

У своєму слові намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел зазначив, наскільки важливо допомагати один одному, а найважливіше – це допомога тим, в кого є мало надії на підтримку з боку своїх близьких. «Потрібно проводити для нашої молоді якомога більше заходів, щоб об’єднати, навчити історії нашої держави, нашої Церкви, нашої культури, щоб об’єднатися всім разом, тому що це необхідно для майбутніх поколінь», — зазначив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Мета ювілейного фестивалю «Божі діти», за традицією, — подарувати свято дитинства і добра дітям-сиротам, дітям з неповних сімей та дітям з особливими потребами з усієї України, об’єднати зусилля людей задля щасливого майбутнього українських дітей. І це, за словами учасників фестивалю, вдалося здійснити.

Через карантин організатори фестивалю змушені були дотримуватися обмежень, проте для малечі головне, що свято вдалося зберегти та все-таки провести.

«Кожного разу під час підготовки ми натрапляємо на труднощі, — сказала напередодні фестивалю заступник директора фестивалю Катерина Дмитрук, — але Господь нас ніколи не залишає. Як і вдячність наших діток. Діти чисті душею, щирі у своїх думках, невимушені. Вони нас надихають працювати іще краще. Не зупинятися. Весь час придумувати щось нове».

Митрополит Павел нагородив пам’ятними відзнаками благодійників. Захід об’єднав всю Україну, адже і учасники, і глядачі фестивалю були з різних частин держави.

Теги: