Підсумкове засідання конкурсної комісії з присудження премії було проведено ще в березні, але через запровадження карантинних заходів із метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 відзначити лауреата в день народження архітектора Якова Паученка 21 березня не було можливості.
   
За результатами таємного голосування у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» переконливу перемогу отримали монументальні панно в техніці мозаїки: «Старий Заповіт», «Хрещення Київської Русі», триптих «Іоанн Хреститель», «Покрова Пресвята Богородиця» та «Свята Праведна Єлисавета» 2017-2018 років виконання на території Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в місті Кропивницькому, автором яких є художник, викладач художньої школи імені О.О.Осмьоркіна, голова архітектурно-будівельного відділу Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), клірик храму Святителя Миколая Чудотворця Олександр Кривко.
   
Голова обласної ради та конкурсної комісії премії Олександр Чорноіваненко вручив Олександру Кривку диплом і нагрудний знак «Лауреат обласної премії», почесну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптуру «Степовий орел», грошову частину премії та побажав митцю творчої наснаги.
   
Олександр Кривко - яскравий митець, межі його творчості - від промислової графіки, живопису, скульптури до сучасного поліграфічного дизайну, дизайну інтер’єрів та архітектурних рішень в культовій архітектурі. В 2010 році він закінчив богословське відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії в м. Горішні Плавні, де досконало вивчав ще й іконопис. Є автором та співавтором проектів: монументу «Героям Чорнобиля»  в м. Кропивницькому (1996) та православних храмів в с. Клинці Кіровоградського району Кіровоградської області, Трьохсвятительського дерев’яного храму Полтавської семінарії  в м. Горішні Плавні, Святого Миколая Чудотворця та Хрестильної каплиці на території Свято-Преображенського собору в м. Кропивницькому та багато ін. За високу майстерність та особистий внесок у розвиток сучасного українського монументального та культового мистецтва нагороджений почесними відзнаками – медалями «За гуманізм» та «Св. Прав. Єлисавети І-го ступеня», орденами «Ікони Почаївської Божої матері» та «Прп. Димитрія Ростовського».
   
Створені ним монументальні панно, за які присуджена обласна премія імені Якова Паученка, є органічною складовою частиною ансамблю декоративного оформлення території Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в місті Кропивницькому. Всі композиції виконані в техніці класичної мозаїки. Як зазначає сам автор, при роботі над творами він намагався дотримуватися чіткого ритму світлих і темних об’ємів, холодних і теплих кольорів з використанням їхньої символічної семантики для досягнення цілісної художньої гармонії, що мала підтримати архітектурне рішення храмового комплексу. А ще зображення Святої Праведної Єлизавети є образом покровительки нашого міста, історична назва якого Єлисаветград.
   
Олександр Кривко з нагородами лауреата премії завітав до художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна. Директор музею Віта Чернова від імені колективу привітала його з почесною відзнакою і подарувала сувенірну чашку з зображенням музею. До вітань приєдналися провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін та кропивницька мисткиня член Національних Спілок художників та майстрів народного мистецтва України Ольга Коломієць, до речі, також лауреат обласної у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво», яка в той день на пленері відтворювала живописний портрет музею – власного будинку талановитого єлисаветградського зодчого Якова Паученка, архітектурні споруди якого є окрасою історичного центру степового міста.

Теги: