Художниця-реставраторка Лариса Обухович одна із тих реставраторів, яка працювала над оновленням ікони Старозавітня Трійця. Ікона не мала експозиційного вигляду і тому її не виставляли. Вона по середині мала тріщини і деструктивні зміни треба було укріплювати, - розповіла художниця-реставраторка. "Зробили реконструкцію ликів, які були майже витерті. Під мікроскопом вдалося зібрати ті риси обличчя, відтворили їх", - каже Лариса Обухович. За час роботи музею художниці-реставраторці вдалося відреставрувати 252 ікони великих розмірів.


Друга ікона, яка представлена в новій експозиції, - Богородиця Римська. Ця ікона датована 17 століттям. "Над головою Богоматері і Ісуса Христа можна бачити сліди від цвяхів, тут знаходилися корони, якими вона була коронована. Традиція коронувати ікони пішла з католицької церкви", - розповідає Тетяна Єлісеєєва, директорка музею.


Зараз в експозиції музею 111 ікон, каже Тетяна Єлісєєва. 2304 - зберігаються у фондах. Після зняття карантинних обмежень ікони можна буде оглянути у виставковій залі Волинського музею.

Теги: