«Ми називаємо його місцевим сепаратистом, бо він і за русинство виступає і проти наших парафій», - підтвердив інформацію журналістів благочинний Рахівського благочиння ПЦУ отець Віктор Білан.

У монаха Венедикта на сторінці у соціальній мережі знайшли всі атрибути «руского міра», зокрема прапор «підкарпатських русинів», репости дописів місцевих проросійських депутатів ОПЗЖ і блогера Шарія, підтримка російської теорії про те, що не Росія напала на Грузію, а саме Грузія напала на Цхінвалі тощо.

Це вже не перший випадок коли служителі УПЦ (МП) відкрито пропагують сепаратизм. У 2008 році за фактом діяльності «Сойму підкарпатських русинів» Служба безпеки України порушила проти священника УПЦ (МП) Дмитра Сидора кримінальну справу в зв’язку з «зазіханнями на територіальну цілісність України». Згодом справа була передана до суду. 19 лютого 2012 року Ужгородський міськрайонний суд за частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України («посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») присудив йому три роки позбавлення волі (умовно, з відтермінуванням на два роки) та сплату штраф.

Теги: