У червні інтенсивні опади призвели до масштабних повеней в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській і Тернопільській областях. Було підтоплено десятки населених пунктів, сільгоспугіддя, зруйновано дороги тощо. Всього від негоди постраждали 349 міст та селищ. Під час стихійного лиха було підтоплено понад 7 тисяч підвалів та понад 22 тисячі присадибних ділянок. Зруйновано 202 км автодоріг та 95 мостів, 549 км доріг та 213 мостів пошкоджено. Найбільше постраждала Івано-Франківська область.

Із перших днів повені на Івано-Франківщині волонтери МСД надавали підтримку постраждалим. Спершу – возили питну воду, пакети з продуктами, а згодом – допомагали з викачуванням води з підтоплених господарств.

Благодійна організація Мальтійська служба продовжує допомагати постраждалим за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Цей проєкт має на меті принести короткострокове полегшення громадам регіону, який найбільше постраждав від повеней в Івано-Франківській області наприкінці червня.

Мальтійська служба допомоги Івано-Франківська надасть 500 домогосподарствам у Галицькому та Тлумацькому районі, які найбільше постраждали від стихійного лиха, пакети першої допомоги. Ці пакети міститимуть: плед, рушники та засоби особистої гігієни. Першочерговим завданням проєкту було викачати воду з подвір’їв деяких затоплених домогосподарств, адже навіть за два місяці після повені все ще є господарства з замуленими криницями. Дехто з господарів, кому волонтери вже відкачували воду, одразу після повені звернулися по повторну допомогу. І фінальним завданням проєкту стане навчання з ефективного використання помпи для відкачування води, щоб у разі наступної повені селищні громади були більш підготовленими до стихії.

Цей проєкт сприятиме зусиллям, спрямованим на зміцнення підтримки громадськістю місцевих реформ і економічних змін

Теги: