Як розповіли у спільноті Підгайчиків у Фейсбуці, сакральну знахідку виявили 31 грудня 2019 року, коли міняли електромережі у старій церкві. Ікона ховалася на головному вівтарі. Представники села зазначають, що згадок про ікону майже не збереглося. Є лише напис у церковних записах 1935 року: "Головний престіл з дерева в стилі барокко, подібний як у латинників, всередині образ "Пречистої Діви Марії" з посрібленою короною".

Щоб уберегти ікону від руйнувань, інформацію про знахідку тримали у таємниці аж до початку вересня 2020 року, коли її забрала до Львова команда реставраторів. У Підгайчиках переконані, що коронована ікона Богородиці може мати близько 300 років й датована орієнтовно 17 століттям.

"Паралельно ж шукаємо допомоги у дослідників встановити точніші дати та характеристики ікони. Перші висновки: ікона старша від храму (орієнтовно XVII ст.). Корону, якою найімовірніше було короновано Богородицю, знайдено у стіні храму - вона теж потребує відновлювальних робіт, але разом ми зможемо", - додали у спільноті.

Наразі розробляють кошторис на реставрацію пам'яток, але очевидно, що це буде недешево. Оскільки Підгайчиківська Богородиця може вважатися культурним надбанням країни, мешканці села просять небайдужих долучитися до процесу її відновлення і допомогти пожертвами. Процес координує Станіслав Клосовський.

Теги: