«В одній із груп у соціальних мережах під назвою "Друга приватна мемарня" був звершений каригідний сатиричний наступ на праведного митрополита Андрея Шептицького. І це вже не вперше стається… Найбільш небезпечним моментом діяльності згаданої групи у соціальних мережах є те, що вона сіє зневіру, знеохоту і поглиблює духовну пустку тих людей, які там дописують. Не кажу вже нічого про адміністраторів цієї групи, про цінності життя яких судити годі, – написав 16 вересня на своїй Facebook-сторінці отець Юрій (Юстин) Бойко, зауваживши, що ця група є досить популярною. – Багато ж поважних людей громадськості нашого міста, як також політиків, які заявляють про свою християнську ідентичність підтримують групу Другої приватної мемарні своїми «лайками» чи уподобаннями. Таким чином вони висловлюють свою згоду на їхню діяльність і підтримують її».

Священник просить місцеву владу та політиків відреагувати на діяльність цієї Facebook-сторінки та інших подібних спільнот і називає їх «небезпечними для суспільства». Під дописом він теґнув міського голову Андрія Садового, голову ЛОДА Максима Козицького, кандидатів на голову Львівської ОТГ Ігоря Васюника, Оксану Юринець, Руслана Кошулинського та Ігоря Кузьмака. Втім, наразі вони на це звернення не відреагували.

Раніше Синод УГКЦ затвердив правила поведінки в інтернеті для священиків, за якими зокрема їм забороняють позначати людей у дописах без їхньої згоди та не брати активної участі у передвиборчій кампанії.

«Друга приватна мемарня» – це сатиричний львівський проект, створений близько року тому, що публікує жартівливі дописи на політичні теми і про місцевих політиків, в тому числі і про самого Юрія Бойка, фактично у всіх соціальних мережах. При цьому у публікаціях часто використовується ненормативна лексика, а адміністратори групи зберігають анонімність. За кілька місяців після створення проекту під назвою «Перша приватна мемарня» Facebook заблокував сторінки у відповідь на скарги користувачів, однак аноміми відразу ж створили «Другу приватну мемарню». Зараз на цю сторінку підписані більше 10 тис. користувачів соцмережі.

Теги: