Зокрема, нещодавно з Києва до Чернігова "відбулася молодіжна паломницька поїздка, приурочена до 75-річчя Великої Перемоги та 400-річчя відновлення Православ'я на Україні", пишуть організатори заходу.

У поїздці взяла участь молодь трьох волонтерських організацій: «Молодість небайдужа» при Іонінському монастирі Києва, «Парасольки» при столичному Вознесенському храмі на Деміївці та «Друг друга тяготы носите», а також були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни та учасники програм Російського центру науки і культури в Києві.

Очолив поїздку клірик Київської єпархії протоієрей Анатолій Шаповал, член колегії при Синодальному відділі у справах душпастирської опіки і духовно-фізичного виховання молоді УПЦ (МП).

У програмі поїздки було передбачено відвідування святинь Чернігівщини: побачили Свято-Георгіївський жіночий монастир в селі Данівка, Свято-Троїцький кафедральний собор, Свято-Успенський-Єлецький, Спасо-Преображенський собор. Також кияни побували в так званому «Дитинці» і «Міському Валі» в Чернігові та ознайомилися з іншими визначними пам'ятками міста.

"Молодь і ветерани відвідали пам'ятники загиблим воїнам та поклали квіти воїнам Великої Вітчизняної війни біля пам'ятного комплексу Захисникам Вітчизни. Учасниця поїздки, київська поетеса Олена Гарнява, відбила емоції від поїздки у віршах...", — пише сайт Росспівробітніцтва.

У цьому ж місяці Росспівробітніцтво організувало в Києві акцію "Диктант Перемоги", презентацію антології "Славен буде в народах священний твій бій. Велика Вітчизняна війна в поезії України" та відкриття виставки "Шлях до перемоги: історичні джерела свідчать".

У мережі Фейсбук акції Росспівробітніцтва викликають неоднозначну реакцію. "Росспівробітництво як і раніше диктує українцям победобесіе - на сьомому році російсько-української війни; - через два з половиною роки після того, як їх застукали за постачанням громадян "придністров'я" фальшивих українських документів... - через приблизно стільки ж часу після того, як СБУ прямим текстом пообіцяли їх закрити... - після довгої низки депутатських запитів... Чи є на світі щось більш стійке, ніж Росспівробітництво НА Україні? Імхо, вони мають право говорити про свою перемогу - і зовсім не тільки ту, яка була 75 років тому", — пише правозахисник Михайло Агафонов, маючи на увазі російську окупацію частини України, яка триває з 2014 року.

Теги: