Декрет про заснування кустодії зачитав під час меси у львівському санктуарії св. Антонія о. Станіслав Кава, делегат міністра провінції в Україні. Після закінчення євхаристії мала місце конференція на тему „Історія Ордену Братів Менших Конвентуальних на території сучасної України”, яку підготував і провів о. Станіслав Пенкала.

Усі присутні мали змогу ознайомитися з історією францисканців конвентуальних, які впродовж семи століть здійснюють душпастирське служіння на землях сучасної України: від моменту заснування у XIV ст. монастиря св. Франциска у Львові, який став зародком ордену на Русі по сьогоднішній день – діяльність братів у Львові, Борисполі, Більшівцях, Кременчуці та Мацьківцях.

Пізніше відбулось вручення нагороди Провінції Віктору Мареничу, багатолітньому благодійнику францисканців конвентуальних в Україні. Фігуру св. Франциска вручив Віктору Мареничу о. Мар’ян Голомб. Потім отців францисканців привітали запрошені гості.

Наступним своє слово скерував до присутніх міністр провінції. Він привітав братів із утворенням Кустодії та прочитав повідомлення від о. Карлоса Альберта Тровареллі, генерального міністра Ордену Братів Менших Конветуальних.

На завершення офіційної частини о. Павло зачитав лист Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні стосовно проголошення Кустодії Святого Хреста. Продовжилося святкування почастунком, а для всіх гостей були приготовані подарунки: книжка про діяльність Ордену Братів Менших Конвентуальних (Францисканців) в Україні і фігурка св. Антонія, одного із покровителів Краківської Провінції францисканців конвентуальних і покровителя львівського санктуарію, при якому знаходиться тепер новоутворена Кустодія.

Теги: