Чин освячення хреста на місці будівництва храму на честь блаженного священномученика УГКЦ Івана-Якима Сеньківського відбувся за участю декана Великоглибочанського отця-митрата Романа Гриджука, віцеректора Тернопільської семінарії о. Володимира Ковалковського, настоятеля місцевого храму о. Володимиря Хоми, місцевих мешканців та представників влади.

Блаженний священномученик Іван-Яким Сеньківський народився у с. Великі Гаї 2 травня 1896 року. Його разом о. Северіаном Бараником за душпастирську діяльність заарештували органи НКВД СРСР і ув'язнили в Дрогобицьких «Бриґідках». Відтоді ніхто  живими їх не бачив. Після відступу більшовиків люди впізнали на території в'язниці спотворене тортурами тіло ієромонаха Северіана Бараника, яке поховали у спільній могилі. А щодо ієромонаха Якима Сеньківського, то були свідчення, що більшовики замучили його і зварили у казані.

На знак доброї пам’яті вдячні односельці вирішили спорудити на малій батьківщині священномученика Якима Сеньківського храм на його честь.

Теги: