«Монахи – це сухі кілки, які підтримують виноградну лозу, – заявив ахіпастир УПЦ (МП). – Хто має виноградник, знає, що потрібна конструкція, аби виноград не падав на землю. Бо якщо він впаде, не принесе плодів. Такими сухими кілками в Церкві є монахи, які наче нічого не значать, але без них виноградник не принесе плоду. Чому так? Тому що монахи є охоронцями чистоти віри. Вони показують приклад досконалості, якої люди мають досягнути… Сухі кілки скрізь підтримують грона церковного винограду й допомагають плодоносити угодними Богові плодами».

На переконання владики, не всі люди мають бути ченцями, однак всі мають прагнути святості.

Головну тезу проповіді митрополита Онуфрія офіційний сайт УПЦ (МП) виніс у заголовок новини — "Без монахів Церква не приноситиме плодів – Блаженніший Митрополит Онуфрій". Таким чином, внесок "білого" духовенства і мирян був зведений нанівець.

Думка предстоятеля УПЦ (МП) фактично веде до того, що неплідну рослину у Господньому винограднику треба зрубати (Лк. 13:6-9). У той же час відомо, що перші століття свого існування Церква обходилась без монашества, а також ніколи не мала якогось вчення про неможливість або неповноцінність Церкви без монахів.

Слід зазначити, що предстоятель УПЦ (МП) періодично виступає з заявами, які викликають здивування у церковному і громадському середовищі. Наприклад, у 2015 році він розповідав історію про те, як Микола Чудотворець хотів убити сектанта, але зробив з нього інваліда; наводив як взірець  місіонера, який починав проповідувати тільки після півлітри горілки; у 2016 році розповів власну версію причини страти Ісуса Христа; у 2018 році переінакшив статути УПЦ (МП) і РПЦ; вніс плутанину в дискусію про богослужбові мови народів світу; тощо. 

Теги: