Біблія глибоко торкнулася сердець цих чоловіків, і вже незабаром до селища на служіння були запрошені віруючі Данило Биць та Григорій Горошко. Перше зібрання відбулося в домі брата Петра. А вже у 1930 році у селищі утворилася невелика громада християн віри євангельської, згодом обрали і першого пастора, ним став Петро Круліковський.

Як згадують старожили, Вишнівецька  п’ятидесятницька громада досить швидко зростала. У 1957 році на служіннях хрещення Святим Духом отримало близько 50 людей. Через цю неординарну для СРСР подію пастора Вишнівецької церкви змушені були зняти, а на його місце було обрано Данила Биця, якого згодом, у 1965 році, обрали ще й обласним пресвітером. У різний час пасторами цієї церкви служили Сильвестр Вовк, Григорій Черненко, Василь Мельник та Микола Мельник. Сьогодні пастором у громаді служить Анатолій Наконечний.

Багато років віруючі у Вишнівцях збиралися по домах. Будівництво Дому молитви розпочалося лише у березні 1989 року під керівництвом Михайла Вовка. Через півтора року з Божою допомогою на місці чагарників стояла чудова споруда із написом Дім молитви.

На сьогоднішній день Вишнівецька церква є однією з найбільших церков Тернопільщини (близько 300 членів) - разом з пасторами, дияконами, диригентами та вчителями недільних шкіл. Крім того церква активно працює у сфері євангелізму дітям та дорослим, проводить служіння у в’язницях та сиротинцях, допомагає малозабезпеченим сім’ям, організовує дитячі літні табори та багато іншого.

На святкове служіння з нагоди 90-річчя Вишнівецької церкви, прибуло багато гостей. Серед них – керівництво місцевої територіальної  громади та школи, яке завжди гарно відгукується про віруючих церкви, та старші служителі братерства УЦХВЄ. Привітав вірян старший пресвітер церков Тернопільщини Віталій Яцюк, єпископ Володимир Терещенко, а також старший єпископ церкви УЦХВЄ Михайло Паночко, який у своїй проповіді говорив про вибрання, відповідальність і вірність.

Святкова програма, яка  зранку почалася в Домі молитви, по обіді  продовжилася у центрі селища, біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Там святкували День подяки селища.

Теги: